31 May 2023
Logo slogan

Важливо постійно нагадувати світові, за що б’ються наші люди, громади і вся Україна, – В’ячеслав Негоди під час зустрічі Георгом Мільбрадтом

Україна у війні з російськими окупантами потребує від міжнародних партнерів сучасної зброї. Але не менш важливим за зброю є правда. Треба, щоб увесь світ розумів і пам’ятав, що Україна захищає не лише свою територіальну цілісність і свободу, ми захищаємо усю Європу від ненаситного, кровожерливого ворога, який вбиває дітей, ґвалтує, катує і розстрілює мирних жителів. Ми відчули, яке зло несе в собі російський режим, і прагнемо, щоб ці дії відповідно сприймав увесь світ, без жодних але…

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час онлайн-зустрічі зі Спеціальним посланником Федерального уряду Німеччини з питань децентралізації, доброго врядування й державної служби (в Україні) професором Георгом Мільбрадтом.

«Я знаю, що пан Мільбрадт завжди був і залишається другом України. Важливо, щоб ви на усіх рівнях говорили про ті речі, про які володієте повною і об’єктивною інформацією. Про те, яку країну і яку місцеву демократію ми розбудовуємо і що ми захищаємо. Ви знаєте, яких титанічних зусиль нам спільно довелося докласти, щоб почати розвивати українські громади, дати їм можливості, ресурси, яких вони раніше не мали. Ми показали, яким успішним може бути їхнє майбутнє, і саме за це майбутнє зараз відчайдушно бореться з окупантом кожна громада в Україні. Це та правда, яку можна і потрібно повторювати на міжнародних майданчиках, щоб її чули політики, які приймають рішення. Це велика допомога Україні», - сказав В’ячеслав Негода.

У свою чергу Георг Мільбрадт зазначив:

«Україна дійсно бореться не лише за свою свободу, а й за свободу Європи. Тому ми зацікавлені у вашій перемозі. І хочу щоб кожен на своєму місці зробив максимум для цього. Я вражений стійкістю ваших громад, які продовжують працювати у надскладних умовах. І я розумію, за що вони боряться. Сподіваюсь, вже скоро Україна зможе продовжити свій шлях розвитку. Хоча, на жаль, для цього буде потрібен час і величезні ресурси на відновлення».

В’ячеслав Негода поінформував, що зараз головним завданням Уряду і Парламенту є підтримка місцевого самоврядування, відновлення роботи місцевої влади на деокупованих територіях.

«Попри війну, без участі місцевої влади не вирішується, і, сподіваюсь, не вирішуватиметься жодне важливе для громад питання. Тому вкрай важливим є відновлення діяльності місцевої влади на всіх рівнях і в усіх секторах. Лише за допомогою ефективного лідерства на місцях ми можемо не відкладати відбудову та розвиток на післявоєнний час. Громади вже зараз розробляють чи коригують свої стратегії, де на перший план виходять питання підтримки нових бізнесів, створення робочих місць, активізація місцевої економіки. Вже зараз ми з громадами працюємо над тим, як максимально залучити до роботи та створити робочі місця для внутрішньо переміщених осіб, як створити умови для релокованого бізнесу, як розвивати новий бізнес на основі аналізу місцевих ресурсів. І в цьому покладаємо велику надію на розвиток партнерства громад як в Україні, так і з іноземними муніципалітетами», - сказав заступник Міністра.

На його думку, війна зробила Україну мужнішою, ще більш готовою до складних рішень.

«Тому ми обов’язково продовжимо і завершимо реформу місцевого самоврядування на усіх рівнях, з урахуванням того досвіду, який отримали під час війни», - резюмував В’ячеслав Негода.

20.10.2022 - 15:11 | Views: 740
Важливо постійно нагадувати світові, за що б’ються наші люди, громади і вся Україна, – В’ячеслав Негоди під час зустрічі Георгом Мільбрадтом

Tags:

international support V.Nehoda Georg Milbradt

Source:

Share the news:

Read more:

30 May 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...

30 May 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 May 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 May 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...