«Безпечна громада»: фахівці розпочали підготовку Національної концепції

В Києві стартувала робота з підготовки Національної концепції «Безпечна громада». 1 вересня відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки проекту відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України.

Співголови робочої групи – В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, та Ігор Бондаренко, заступник Міністра внутрішніх справ України, окреслили першочергові завдання, які матимуть істотне значення для змістовності майбутнього концептуального документу та чіткого плану його реалізації.

Важливо, що над документом працюватимуть фахівці з питань розвитку громад, громадської безпеки, цивільного захисту — практики та науковці, експерти неурядових організацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Співголова міжвідомчої робочої групи В’ячеслав Негода зазначив, що першочергово фахівці мають виробите спільне розуміння поняття «безпечна громада». Від цього залежатимуть всі складові документу – від мети, принципів, інструментів створення безпечної громади до очікуваних результатів та критеріїв оцінювання рівня безпеки громади і джерел фінансування реалізації завдань.

Співголова Ігор Бондаренко поінформував, що вже за місяць робоча група має запропонувати проект Національної концепції на розгляд Уряду. А до кінця 2022 року - розробити та прийняти стандарт «Безпечна громада», запровадити порівняльний індекс безпечності громад та рейтинг безпечності громад. Планується і запровадження в 2023 році відзнаки МВС і Мінрегіону «Безпечна Громада України».

Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголошував на важливості напрацювання національного документу, який передбачатиме втілення безпекових потреб кожної громади, враховуючи її особливості та специфіку сказав.

«Децентралізація» продовжить стежити за підготовкою Національної концепції «Безпечна громада» та інформуватиме про результати.

02.09.2022 - 11:41 | Views: 1243
«Безпечна громада»: фахівці розпочали підготовку Національної концепції

Tags:

safety V.Nehoda war

Source:

Share the news:

Read more:

03 February 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 February 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 February 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 February 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...