В.Гройсман: Верховна Рада має прийняти до 200 законів, які забезпечать системне і якісне реформування країни

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман ближчим часом підпише розпорядження про підготовку плану законотворчої роботи на 2015-2017 роки.

Про це В.Гройсман заявив у понеділок, відкриваючи засідання Погоджувальної ради. Це розпорядження, сказав керівник Парламенту, буде підписано відповідно до коаліційної угоди, Програми реформ-2020, стратегічного «Плану відновлення країни на 2015-2017», який він передав Національній раді реформ і який нині доопрацьовується Урядом, і Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Голова Верховної Ради наголосив, що нинішній рік є «переламним для держави», роком реалізації реформ, і Парламент має забезпечити системний підхід до законодавства, аби підвищити його якість. «Ми не типографія для друку законів», - зазначив він, пояснивши, що ближчим часом потребують реформування «п’ятнадцять-двадцять» сфер життя, для чого необхідно ухвалити приблизно 150-200 законів, які мають комплексно, «пакетно» врегульовувати усі питання відповідно до напрямів.

«Маємо забезпечити прогнозованість, аби люди знали, яка законодавча база цього року, яка буде наступного, щоб вона була прогнозованою і змогла забезпечити впевненість людей у завтрашньому дні», - сказав В.Гройсман, наголосивши на високій відповідальності Парламенту, Президента України та Уряду.

У цьому контексті Голова Верховної Ради наголосив, що у рамках процесу децентралізації Парламент вже цього тижня має розглянути законопроекти про децентралізацію у сфері архітектурно-будівельного контролю, про об’єднання громад та про регіональну політику.

Під час брифінгу після завершення Погоджувальної ради В.Гройсман наголосив, що не можна приймати законопроекти сотнями і тисячами, оскільки постійне внесення змін руйнують «тіло» закону та подекуди має корупційні ризики. Парламент, сказав він, має бути інтегратором всіх реформ в Україні, а не «типографією законодавства».

Read more:

22 May 2026

102 communities selected to participate in Ukraine Recovery Conference 2026

102 communities selected to participate in...

Ministry for Development of Communities and Territories has completed the selection of communities to participate in...

22 May 2026

Стратегія громади, яка працює: як закласти основу для реалізації вже з першого кроку

Стратегія громади, яка працює: як закласти...

Стратегія розвитку громади має цінність не кількістю сторінок, а здатністю бути реалізованою на практиці. Тому про її...

21 May 2026

Public investment reform: Key risks and 5 solutions from 523 communities

Public investment reform: Key risks and 5...

The transformation of Ukraine’s public investment management system is ongoing. This process aims to change...

21 May 2026

Ministry for Development begins drafting State Programme to Support Frontline Territories and Territories for Restoration

Ministry for Development begins drafting State...

The Ministry for Development has launched the preparation of the first State Programme for the Support of Frontline...