Як забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб - поради U-LEAD

Допомога внутрішньо переміщеним особам стала одним із пріоритетів у роботі громад від початку вторгнення росіян. І, крім їжі, одягу, медикаментів та речей побуту, декілька мільйонів людей в громадах заходу України потребують житла.

Фахівці громад Вінницької, Житомирської та Запорізької областей взяли участь в інформаційній сесії “Формування житлового фонду для внутрішньо переміщених осіб: робота з майном відумерлої спадщини та безхазяйним майном”. Радники регіональних офісів U-LEAD детально роз’яснили алгоритми пошуку потенційних об’єктів житлового фонду в громаді.

На інфосесії йшлось про важливість інвентаризації безхазяйного майна та майна відумерлої спадщини. Адже провівши її, можна знайти потенційні об’єкти, включити їх до житлового фонду та передати переселенцям. Крім того, такий підхід допоможе стимулювати й певну економічну активність в окремих населених пунктах.

Для цього голова громади має уповноважити своїх підлеглих на облік та пошук такого майна. Потім варто визначити Порядок виявлення та прийняття у комунальну власність такого майна і створити комісію, яка й буде проводити таку роботу.

Сьогодні існує декілька опцій для розв'язання житлових питань внутрішньо переміщених осіб Зокрема, є механізми придбання або будівництва нового житла, проведення реконструкції наявних приміщень та переобладнання в житловий фонд приміщень, які не є житловими. Спікери під час зустрічі розповіли про процес формування такого банку житла, а саме й про механізми набуття в комунальну власність майна відумерлої спадщини та безхазяйного майна.

“Це не складний, але тривалий процес, який потребує значної роботи над збором та підготовкою документів. Тому ця діяльність має бути системною. Результат дозволить знайти та задіяти невикористовувані об’єкти, в тому числі й для формування житлового фонду для ВПО”, - зазначив Віталій Швець.

17.08.2022 - 16:40 | Views: 470
Як забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб - поради U-LEAD

Tags:

social services war

Source:

Share the news:

Read more:

07 October 2022

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a useful tool for reconstruction of Ukraine

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a...

Josef Berta, mayor of Sol’ in Slovakia, knew right away that he wanted to partner up with Solotvyno in the...

07 October 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 October 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 October 2022

Municipality teams launched the Spatial Planning and Natural Resource Management training course from U-LEAD

Municipality teams launched the Spatial...

The topic of spatial planning and management of natural and land resources has always been among the most relevant...