Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».

Цей Закон вносить зміни до Кодексу законів про працю, а також низки законів: «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», «Про виконавче провадження» та «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

У зв’язку з цими змінами були доповнені Методичні рекомендації щодо організації трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Рекомендації створені на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та під рецензуванням Національного агентства України з питань державної служби.

Рекомендації містять постатейний порівняльний аналіз трудового законодавства до та після внесених змін, практичні поради представникам/-цям органів місцевого самоврядування, як застосовувати оновлене законодавство, а також зразки документів, які допоможуть спеціалістам/-кам з кадрових питань у їхній роботі.

«Варто акцентувати, що тепер, з 19 липня, Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136 у повній мірі поширюється на працівників органів місцевого самоврядування усіх категорій, у тому числі посадових осіб, незалежно від того, чи врегульоване відповідне питання Законом «Про службу в органах місцевого самоврядування» або іншими законодавчими актами. Що ж до питань, не визначених Законом №2136, – їх, як і раніше, вирішуватимемо відповідно до законодавства, яким вони врегульовані. Ці особливості застосування органами місцевого самоврядування законодавства про працю у період дії воєнного стану і розглядаються у методичних рекомендаціях», – пояснила Леся Федченко, авторка методичних рекомендацій, консультантка з юридичних питань Офісу підтримки реформи децентралізації при Мінрегіоні, консультантка Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода прокоментував:

«Для ефективної роботи органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану Уряд і Парламент продовжують приймати необхідні рішення. Звичайно, змін багато і розібратися в них без експертних роз’яснень не завжди просто. Мінрегіон вдячний Раді Європи за допомогу у експертизі, аналізі трудового законодавства і підготовці рекомендацій, котрі дозволяють громадам швидше адаптуватися до законодавчих змін, спричинених війною».

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина зауважила:

«Рекомендації, напрацьовані спільно з колегами з Міністерства розвитку громад та територій України та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», стануть у пригоді працівникам органів місцевого самоврядування та допоможуть швидко зорієнтуватися у змінах до законодавства, аби і надалі ефективно та результативно працювати на благо громад. А в умовах війни, коли кожен з нас на своєму робочому місці наближає перемогу, це надзвичайно важливо».

Керівник Департаменту демократії і врядування Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску підкреслив:

«Людський ресурс – це основний ресурс місцевого самоврядування. Ми вітаємо зусилля наших українських партнерів, спрямовані як на удосконалення законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, так і на надання практичних рекомендацій вже зараз в умовах кризи, поки новий законопроект опрацьовується в парламенті. Рада Європи і надалі підтримуватиме Україну в забезпеченні доброго демократичного врядування та створенні збалансованої системи публічної служби на всіх рівнях».

ЗАВАНТАЖИТИ Методичні рекомендації щодо організації трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану можна за посиланням.

Share the news:

Read more:

07 October 2022

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a useful tool for reconstruction of Ukraine

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a...

Josef Berta, mayor of Sol’ in Slovakia, knew right away that he wanted to partner up with Solotvyno in the...

07 October 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 October 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 October 2022

Municipality teams launched the Spatial Planning and Natural Resource Management training course from U-LEAD

Municipality teams launched the Spatial...

The topic of spatial planning and management of natural and land resources has always been among the most relevant...