Оцифрувати руйнування, оцінити збитки, залучити фінансування на відбудову та розвиток, - громади обговорили питання відновлення територій

Оцифрувати руйнування в громадах та завдану шкоду для побудови покрокового плану відновлення, проінформувати світ про реальну ситуацію та наслідки військових дій в Україні, провести оцінку збитків для отримання репарацій, залучення фінансування на відбудову - це спільні завдання держави та місцевого самоврядування, виконання яких потребує залучення професійних партнерів.

Саме тому Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад у координації з Міністерством розвитку громад та територій проводить заходи із залучення партнерів та інформування громад про законодавчу основу та ключові кроки, необхідні для повноцінного процесу відбудови територій. В рамках цієї роботи сьогодні відбувся вебінар «Відновлення та розбудова інфраструктури територіальних громад», до якого долучилися близько 300 представників територіальних громад.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода зазначив, що попри вимушену, внаслідок війни, зупинку реалізації завдань реформи місцевого самоврядування, політика Уряду і Мінрегіону спрямована на посилення спроможності місцевого самоврядування, особливо в сферах місцевої економіки та енергетичної безпеки, зважаючи на наближення опалювального сезону. Разом з тим, надважливе завдання - відновлення зруйнованої інфраструктури.

«Зверніть увагу на урядову Постанову №483 від 19 квітня 2022 року. Вона регламентує порядок виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд приватної та комунальної форми власності на територіях, на яких відсутні або завершено активні фази бойових дій. Мінрегіон звернувся до обласних військових адміністрацій з проханням допомогти органам місцевого самоврядування налагодити цю роботу. Важливо, щоб кожна громада оцифрувала руйнування та нанесені збитки. Міністерство також завершує роботу над методикою, яку місцеве самоврядування та відповідні експертні організації зможуть застосовувати в оцінці завданих збитків. Це важливо з точки зору однакового підходу до цієї роботи, розуміючи, що в післявоєнний період стане питання відшкодування завданих агресором збитків», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також поінформував, що Мінрегіон підтримує пропозицію проекту RebuildUA щодо застосування інструменту державно-приватного партнерства як в процесі підготовчого періоду, так і в процесі залучення інвестицій для безпосереднього відновлення інфраструктури територій громад та їх економічного розвитку.

До слова, 2 серпня 2022 року відбулося підписання Меморандуму про взаємодію між міжнародним виставковим оператором в Україні «Прем'єр Експо», Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та проектом RebuildUA. Сторони домовилися про спільний алгоритм дій для сприяння відбудови звільнених громад.

Проект RebuildUA має на меті проаналізувати та візуалізувати зруйновану інфраструктуру України, поширити цю інформацію та передати результати громадам, органам державної влади та спеціалізованим фондам відновлення країни.

Раніше «Децентралізація» писала про спільні роз’яснення Мінрегіону з Асоціацією міст України щодо особливостей здійснення органами місцевого самоврядування невідкладних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії рф, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд.

04.08.2022 - 13:21 | Views: 430
Оцифрувати руйнування, оцінити збитки, залучити фінансування на відбудову та розвиток, - громади обговорили питання відновлення територій

Tags:

infrastructure V.Nehoda war

Source:

Share the news:

Read more:

09 August 2022

Експертний аналіз фінансових показників територіальних громад за І півріччя 2022 року

Експертний аналіз фінансових показників...

  Експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор...

09 August 2022

Як співпрацюють громади Закарпаття ‒ експертний аналіз

Як співпрацюють громади Закарпаття ‒ експертний...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували стан реалізації̈ договорів про співробітництво територіальних громад...

09 August 2022

Громадам частково спростили процедури закупівель

Громадам частково спростили процедури закупівель

2 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову №874 "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету...

09 August 2022