Про балансування місцевих бюджетів дізналися фінансисти Дніпропетровщини

В умовах воєнного стану важливо забезпечити безперервне та оперативне виконання місцевих бюджетів. Адже від цього залежить підтримка життєдіяльності громади, реалізація місцевих програм, відновлення інфраструктури.

Саме питанню балансування місцевих бюджетів за допомогою ІАС «Місцеві бюджети» та електронних таблиць була присвячена інформаційна сесія, організована Регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

«Ідея проведення сесії на цю тему для фінансистів виникла під час консультації однієї з громад, у якій фахівець, відповідальний за балансування бюджету, виїхав, а його колеги не розуміли, як підступитися до цієї роботи. Питання балансування місцевих бюджетів передається фінансистами та бухгалтерами з вуст в уста, тому що вона охоплює досить велику кількість нормативних документів, вимагає досвіду і часу для опанування алгоритмів розрахунків. Актуальність теми підтверджує і значна кількість учасників – понад 100 підключень з Дніпропетровської та Запорізької областей», - зазначила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

Експерти U-LEAD ознайомили учасників із теоретичною частиною та основними нормативно-правовими документами, що стосуються питання місцевих бюджетів. Зокрема йшлося про Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанову КМУ № 1204 від 29.12. 2010 «Про затвердження Порядку покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів», Наказ МФУ №57 від 28.01.2002 «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету» та Інструкцію користувача АІС "Місцеві бюджети".

«Описані законодавчі акти дають основні поняття щодо: збалансованості місцевого бюджету, визначення тимчасового касового розриву; порядку складання та виконання розпису місцевого бюджету, джерел фінансування місцевого бюджету та внесення змін до них», - зазначила експертка інформаційної сесії Олена Савченко, радниця з муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

Під час інформаційної сесії учасники ознайомилися з практичними кейсами балансування місцевих бюджетів. За словами експертів, дуже важливо зрозуміти логіку цього процесу і працювати системно.

Рекомендації експертів U-LEAD щодо алгоритму дій місцевого фінансового органу під час проведення балансування місцевого бюджету:

  1. Місцевий фінансовий орган відповідно до Наказу МФУ №57 розробляє та затверджує Порядок складання та виконання розпису місцевого бюджету та слідкує за збалансованістю бюджету.
  2. Складання та внесення змін до розпису фінансування місцевого бюджету варто закріпити за посадовою особою місцевого фінансового органу.
  3. При кожному уточненні розпису загального та спеціального фонду бюджету варто робити довідку про зміни до помісячного розпису фінансування.
  4. Коригування віртуальною позичкою балансування змін до розпису фінансування можливе лише тільки в загальному фонді місцевого бюджет.

«Дотримуючись цих рекомендацій місцевий фінансовий орган зможе уникнути авральних ситуацій, коли необхідно на запит контролюючого органу підготувати звітний документ. Системна робота в цьому напрямку допомагає приймати ефективні управлінські рішення і раціонально використовувати робочий час фінансистів», - зазначив Андрій Мужевський, радник з муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

28.06.2022 - 10:56 | Views: 764
Про балансування місцевих бюджетів дізналися фінансисти Дніпропетровщини

Tags:

budget

Source:

Share the news:

Read more:

16 August 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання співпраці з партнерами у Волинській області

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання...

  Під час візиту до Волинської області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...

16 August 2022

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE зібрали для вас актуальні грантові програми USAID для громад та...

16 August 2022

Основні зміни у наданні затребуваних адміністративних послуг

Основні зміни у наданні затребуваних...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" актуалізували інформацію по...

16 August 2022

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та нідерландський університет

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та...

«Від того, втратимо ми дітей, що добре розуміються у фізиці, чи не втратимо, залежить обороноздатність нашої держави...