Про особливості організації надання соціальних послуг під час воєнного стану та роботу з ВПО розповіли експерти U-LEAD

Представники громад Дніпропетровської та Кіровоградської областей взяли участь у інформаційній сесії на тему «Організація надання соціальних послуг в умовах воєнного стану. Робота з внутрішньо переміщеними особами в громадах». Захід організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

- Вважливим питанням для органів місцевого самоврядування є організація надання соціальних послуг на належному рівні, а також допомога внутрішньо переміщеним особам. Наші експерти під час інформаційної сесії ознайомили учасників із актуальними змінами законодавства у соціальній сфері та надали відповіді щодо реєстрації та організації роботи з ВПО. Важливість цієї теми підтверджує активність учасників: до інформаційної сесії приєдналися більше 150 фахівців громад, - зазначив Олег Яременко, директор Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

З представниками громад працювали Валерій Мікуліч, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області, та Інна Святна, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Вінницькій області.

Валерій Мікуліч розповів про організацію надання соціальних послуг в громаді. Йшлося зокрема про ведення випадку, допомогу родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання соціальних послуг вдома, особливостях влаштування до інтернатних закладів в умовах воєнного стану.

- Органи місцевого самоврядування в рамках законів України і Конституції мають право самостійно визначати особливості організації та надання соціальних послуг в умовах воєнного стану. Крім того, в таких умовах соціальні послуги мають надаватися екстренно (кризово). Така організація роботи забезпечує оперативне прийняття рішення про надання соціальних послуг, - зазначив експерт.

Він звернув увагу учасників, що за механізмом кризово можуть надаватись різні соціальні послуги – ведення випадку, догляд вдома та стаціонарний догляд, надання притулку, консультування, соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Наступний блок стосувався роботи з внутрішніми переселенцями. Експерт нагадав фахівцям громад про дії посадової особи уповноваженого органу під час видачі довідки ВПО. Необхідно поінформувати про:

  • можливості розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, зокрема з відновленням соціальних виплат;
  • місцезнаходження місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;
  • обов’язок повідомити про зміну місця проживання уповноваженому органу за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання;
  • обов’язок повідомити уповноваженому органу за місцем отримання довідки про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання не пізніш як за три дні до від’їзду;
  • можливість та порядок отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, та житлових субсидій.

Також був розглянутий алгоритм отримання компенсації за надання житла переселенцям, який регулюється Постановою КМУ № 333 від 10 березня 2022 року в редакції ПКМУ від 29.04.2022 №490. Йшлося зокрема про терміни подачі заяви власником житла та підстави для відмови у виплаті компенсації. Серед яких - відсутність факту розміщення переселенців, неправдива інформація про кількість проживаючих, за оренду житла з мешканців беруть гроші.

Інна Святна розповіла учасникам про актуальні питання фінансування соціального захисту населення під час воєнного стану. За її словами в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій важливо не забувати про бюджетне законодавство і дотримуватися його.

Також експертка пояснила, як отримати компенсацію місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, спожитих у будівлях закладами, підприємствами, установами та організаціями комунальної власності, у яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі перебувають тимчасово переміщені особи.

- Органи місцевого самоврядування не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним, подають до ОВА заяву на отримання компенсації встановленої форми та підтвердні документи щодо фактичної оплати комунальних послуг за попередній звітний місяць, - зазначила Інна Святна.

В ході інформаційної сесії учасники отримали відповіді на питання, більшість з яких стосувалася саме компенсації за житло, яке на безоплатній основі надається переселенцям.

19.05.2022 - 12:54 | Views: 1879
Про особливості організації надання соціальних послуг під час воєнного стану та роботу з ВПО розповіли експерти U-LEAD

Tags:

social services war

Source:

Share the news:

Read more:

06 July 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 July 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 July 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...