Вперше в історії штат США побратався з областю України

Американський штат Міссісіпі визнав Хмельниччину областю-побратимом. Таке рішення прийняли Сенат і Палата штату.  Налагодження офіційних відносин сприятиме активізації гуманітарної підтримки Хмельниччини. В регіоні проживає понад 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які потребують різної допомоги.

Як повідомили в Хмельницькій обласній військовій адміністрації, співпраця між Хмельниччиною та штатом Міссісіпі розпочалася ще на початку березня цього року. Налагодженню побратимських відносин сприяв Німецький фонд Магдалени Кілвінг, який також допомагав Хмельницькій області.

«Через Німецький фонд Магдалени Кілвінг ми розпочали комунікацію зі штатом Міссісіпі. Я неодноразово спілкувався із заступником Губернатора штату паном Делбертом Хосманом. Ми обговорювали тісну співпрацю в різних напрямках. Як результат - ми отримали рішення про визнання Хмельниччини областю-побратимом. Воно прийняте Законодавчим органом Сенатом і Палатою, а також Резолюцією заступника Губернатора штату. Я вдячний усім, хто допомагає нам. Люди, які вимушено покинули свої домівки і знайшли свій прихисток в Хмельницькій області потребують постійної уваги і допомоги», - прокоментував «Децентралізації» начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

За його словами, найближчим часом планується доставка гуманітарної допомоги від Міссісіпі.

 

 

У Міністерстві розвитку громад та територій повідомили «Децентралізації», що протягом останніх двох місяців чимало муніципалітетів країн світу зголосилися про свої наміри закріпити побратимські відносини з українськими громадами.

«В березні ми ініціювали Міжнародний марафон місцевого самоврядування. Міністр Олексій Чернишов приділив йому особливу увагу, ведучи діалог з муніципалітетами на кожному заході Марафону. Нам спільно з партнерами вдалося залучити понад тисячу муніципалітетів з більш як трьох десятків країн. Захід допоміг донести інформацію про події в Україні з уст голів громад, на території яких велися бойові дії і громад, які приймали людей, що тікали від війни. Це спонукало зарубіжні муніципалітети налагоджувати побратимські відносини з українськими громадами, щоб надавати різного роду підтримку. Ми вітаємо такі кроки місцевого самоврядування світу. Їх підтримка дуже важлива. Гадаю, скоро ми зможемо повідомити про набуття нашими громадами нових міст-побратимів», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Більше про Міжнародний марафон «Єднання місцевого самоврядування світу задля благополуччя людей і миру» читайте ТУТ.

Нагадаємо, на початку березня місто Чернівці офіційно скріпило побратимські відносини з німецьким містом Дюссельдорф. Тоді ж французький муніципалітет Безьє прийняв до лав своїх міст-побратимів Чортків – місто, що на Тернопільщині.

Tags:

international support V.Nehoda

Область:

Хмельницька область

Source:

Share the news:

Read more:

06 July 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 July 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 July 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...