Нова політика держуправління: децентралізація, дерегуляція, дебюрократизація і відповідальність

Головні проблеми системи державного управління - бюрократія, безвідповідальність і централізація: «Наша відповідь – це децентралізація, дерегуляція, дебюрократизація і відповідальність кожного державного чиновника», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму діяльності Кабінету Міністрів на засіданні Уряду у вівторок, 9 грудня.

Глава Уряду наголосив на необхідності зменшення кількості точок дотику між бізнесом і владою.

«У першу чергу українська державна влада повинна відповідати стандартам, які є в Європейському Союзі. Разом із ЄС у нас заснована група підтримки України, де працюють сотні експертів, які дадуть можливість повністю перезавантажити систему державного управління в Україні, починаючи з Кабінету Міністрів України і відповідних міністерств і закінчуючи різного роду центральними органами влади, контролюючими органами і місцевими органами влади», - підкреслив він.

У програмі діяльності Уряд передбачив завершення процесу скорочення кількості контролюючих органів: «28 із 56 контролюючих органів залишається на першому етапі. Відповідне рішення Уряду прийнято, тепер повинна бути реалізація цього рішення».

Урядом також прийнято рішення про скорочення на першому етапі кількості контролюючих функцій із 1032 до 680: «На наступному етапі ми вносимо зміни до законодавства про ліцензування, окремий пакет законодавства про дерегуляцію, які максимально ліквідують всі надумані функції українських чиновників і зроблять їх такими, які відповідають стандартам і критеріям Європейського Союзу».

У програмі дій вказані конкретні проекти законів і дати, коли ці законодавчі акти мають бути ухвалені: «Часу на тривалі дискусії немає, тому це повинна бути перша половина 2015 року».

«У питанні дерегуляції ми офіційно заявляємо, що Україна відмовляється від радянських ГОСТів і стандартів», - наголосив він і повідомив, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде запроваджено 1500 нових стандартів: «На це треба буде витратити багато часу, тому що це складна технічна робота. І саме тому ми поставили для себе терміни до 2016 року. Це оптимістичні терміни, які повинні бути виконані».

У рамках бюджетної децентралізації Уряд, за словами Прем’єр-міністра, передає низку фіскальних і податкових повноважень органам місцевого самоврядування: «Разом із грошима ми передаємо туди відповідальність, тому що права завжди передбачають відповідальність».

«Сподіваємось, що Парламент підтримає бюджетну децентралізацію, яка запропонована Урядом і вже обговорена з Асоціацією міст і органами місцевого самоврядування. Підкреслюю, що це перший етап - нічого досконалого відразу не буває. Але цей перший етап повинен бути зроблений», - додав він.

У програмі діяльності Уряду передбачене також відкриття «прозорих офісів» на місцях. Арсеній Яценюкнагадав, що відповідне рішення Кабінет Міністрів уже ухвалив: «Це відповідальність органів місцевої влади і місцевих державних адміністрацій. Ми вимагаємо від органів місцевої влади в 2015 році разом з Урядом нарешті завершити частину адміністративної реформи -  реформи адміністративних послуг і відкриття прозорих офісів».

Арсеній Яценюк також повідомив, що Уряд планує подальше скорочення державного апарату: «У поточному році ми скоротили державний апарат на 28 тисяч чиновників. Ми будемо йти далі по шляху скорочення державного сектору, і ми ставимо ціль на 2015 рік - ще на 10%. При цьому - збільшення заробітних плат для державного сектору в цілому. Мова йде не стільки про чиновників, скільки про всіх людей, які працюють в державному секторі – це вчителі, лікарі, всі ті, які отримують кошти з бюджету і працюють на країну».

«Зменшення кількості, збільшення ефективності і зарплат – це той шлях, який ми вибрали», - додав Глава Уряду.

Що стосується оновлення кадрів, він зазначив: «У нас новий Уряд, ніколи такого Уряду в історії України не було - абсолютно нові, яскраві люди, з іншим баченням. Але змін на рівні Уряду не вистачає. Такі зміни повинні бути в кожному міністерстві, в кожному відомстві, в кожній адміністрації, як обласній, так і районній, і в усіх органах влади в цілому».

Для цього в першому півріччі 2015 року Уряд вносить новий проект закону про державну службу, «який передбачає прозорий конкурсний відбір державних чиновників і вводить процедуру відповідальності державних чиновників за невиконання ними їхніх законних функцій».

Арсеній Яценюк також повідомив, що в програмі діяльності Уряду передбачене запровадження електронного врядування. За його словами, в цьому Україна отримає допомогу європейських партнерів, «у першу чергу Естонії, яка зробила взірцевий проект електронного врядування»: «Треба відмовитися від тонн паперу, які ходять міністерствами. Ми ставимо амбітну ціль – перехід виключно на електронне урядування, який передбачає ID для всіх в Україні, електронний підпис і електронний документообіг».

Перший етап електронного врядування, за словами Глави Уряду, повинен бути завершений в 2016 році.

Tags:

A.Yatsenyuk

Source:

Урядовий портал

Read more:

11 December 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 December 2024

Chornomorsk reboot veteran policy

Chornomorsk reboot veteran policy

After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...

11 December 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 December 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...