…Наразі на Івано-Франківщині є три ОТГ – Верхнянська, Печеніжинська, Старобогородчанська. Проте лише дві з них офіційно зареєстровані. Усі кола процедурної бюрократії повністю пройшли Печеніжинська й Старобогородчанська ОТГ. Руслан Панасюк пояснює: аби ОТГ була офіційно зареєстрована, вона має подати документи до державного реєстратора та отримати статут юридичної особи публічного права.
Але перед цим у кожному населеному пункті, який бажає приєднатися до єдиного адміністративного центру, мають відбутися громадські слухання. Потім – рішення сесій місцевих рад. І вже наприкінці – офіційне об’єднання.
Мають позитивну тенденцію до офіційної реєстрації Білоберізька ОТГ (Верховинський район) і Бурштинська ОТГ. Натомість у Білоберізці не встигли оформити документи до початку виборчої кампанії, тому вибори там пройшли, як і в інших населених пунктах. Тепер тут ще мають відбутися вибори голови та депутатів об’єднаної громади. Коли? Громада чекає на рішення Центральної виборчої комісії.
А ось для схожих виборів у Бурштинській ОТГ треба рішення не лише ЦВК, а й Верховної Ради. Вся суть справи у тому, що Бурштинська громада має намір змінити адміністративні межі районів, а для цього треба погодження парламенту. А там із тим чомусь зволікають.
«Нині ми стоїмо на порозі й не знаємо, чи рухатися в ногу, чи здавати назад, – скаржиться Микола Філіпович, голова Верхнянської сільради Верхнянської ОТГ. – По селах треба платити зарплати, оплатити комунальні послуги, а ми не знаємо, як то має бути. Закону нема, а роз’яснення різняться».
А от голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак уже зумів організувати роботу сільської ради.
«Зараз ми працюємо над розробкою бюд¬жету громади на 2016 рік», – каже Довірак. Голова уже вирішив: допомагати у діловодстві йому будуть… бібліотекарі.
Мовляв, працівники бібліотек не завжди мають повне навантаження, тому можуть ще й виписувати довідки селянам.
«Ніхто нікому за просто так нічого давати не буде, – говорить Руслан Панасюк. – Результат залежатиме лише від ефективності роботи влади на місцях і участі мешканців у житті громади».
І додає: об’єднані громади будуть учитись одна в одної. Потім може бути додаткова фінансова підтримка і від держави, і від міжнародних донорів, але за це об’єднаним територіальним громадам ще доведеться конкурувати. Весь матеріал читати ТУТ.
17 April 2026
Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на прикордонні та будує партнерства через кордони
Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на...
Це приклад того, як налагодити зв’язок із людьми навіть у найскладніших умовах, використовуючи наявні або доступні...
17 April 2026
Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади пропонують змінити правила гри
Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади...
Бюджетна декларація на 2027–2029 роки ще не ухвалена – і саме тому громади намагаються долучитися до її...
17 April 2026
23 квітня – онлайн-лекція «Брендинг і позиціонування: навіщо це громадам?»
23 квітня – онлайн-лекція «Брендинг і...
23 квітня 2026 року о 14.30 відбудеться безоплатна онлайн-лекція «Брендинг і позиціонування: навіщо це громадам?» для...
17 April 2026
Завершено комплексну оцінку збитків ґрунтам на...
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською...