Youth

Молодіжні центри

Особливим пріоритетом молодіжної політики в Україні є розвиток мережі молодіжних центрів та просторів європейського зразка, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю. Це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді тощо. Їх напрями роботи формуються відповідно до потреб та інтересів молодих людей конкретного населеного пункту.

Сьогодні в Україні вже діє кількасот молодіжних центрів і просторів різної форми власності, у тому числі утворених на базі закладів освіти, культури, спорту. Такі молодіжні хаби, платформи та коворкінги успішно працюють у більшості обласних центрів України, а також активно розвиваються в маленьких містах і селах України. І однозначним лідером у цьому питанні є Донецька область. У рамках програми "Гідна країна для гідних людей" керівництвом краю було ухвалено рішення про утворення в регіоні 85 сучасних молодіжних центрів.

"Для нас принциповим є те, щоб молода людина, незважаючи на те, де вона живе – у столиці, мегаполісі чи в селі – мала достатню кількість можливостей для розвитку та отримання знань і ставала конкурентноздатною в країні", – підкреслює заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

2017-й рік став дуже важливим для розвитку молодіжних центрів в Україні, адже було напрацьовано та ухвалено відповідну законодавчу базу. Зокрема, внесено зміни до Бюджетного кодексу України щодо підтримки діяльності таких центрів. Урядом України прийнято Типове положення про молодіжний центр. Міністерством молоді та спорту затверджено Національний знак якості для молодіжних центрів, який містить широкий набір європейських критеріїв якості надання послуг, до яких мають прагнути центри у своїй роботі.

У Чернігові відбувся перший Міжнародний форум молодіжних центрів "Від ініціативи – до дії" за участі експертів з Фінляндії, Латвії, Литви, Польщі, Німеччини, Бельгії, а також нещодавно утворено Асоціацію молодіжних центрів України.

Молодіжні центри. Основні принципи та засади (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 13148 Kb)

Молодіжні центри в Україні (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 12049 Kb)

З чого розпочинати створення молодіжного центру (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 130 Kb)

Національний знак якості для молодіжних центрів (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 265 Kb)

Молодіжні центри: український досвід

Молодіжний центр Нововолинська «Нові крила»  (ПЕРЕГЛЯНУТИ)

Мережа молодіжних центрів "Нове покоління"  (ПЕРЕГЛЯНУТИ)

Молодіжний центр Дніпропетровщини (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 2076 Kb)

Житомирський міський культурно-спортивний центр (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 1474 Kb)

Молодіжні центри Донеччини (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 5989 Kb)

Хаб Космодром (Червоноград) (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 6713 Kb)

Молодіжний центр Волині (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 30564 Kb)

Молодіжний центр "Кузня української інтелігенції" (Дніпро) (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 7111 Kb)

Молодіжні центри: європейський досвід

Молодіжні центри: досвід Польщі  (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 523 Kb)

Молодіжні центри: досвід Литви  (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 972 Kb)

Молодіжні центри: досвід Фінляндії (eng)  (ЗАВАНТАЖИТИ pdf 502 Kb)


share