Вибори у об`єднаних територіальних громадах пройшли. Що далі?

В Чернігівській ОДА говорили про подальші кроки у 5 територіальних громад області, які стали на шлях об’єднання і провели місцеві вибори вже у новому форматі.

Із риторичної у практичну площину розмова перейшла одразу ж, адже за одним столом зібралися ті, хто очолив нові громади і ті, хто має допомогти їхньому переформатуванню: казначеї, юристи, владці та професійні реформатори.

Після обрання голови «центральної громади» наступним етапом реформування є проведення першої сесії новообраної ради. Створення комісій для ліквідації старих сільських рад, затвердження статуту громади та ще декілька першочергових завдань уже розписані спеціалістами. Зразки документів, порядок роботи та консультативні матеріали вже надано головам громад, – пояснює експерт «Офісу реформ» Микола Силенко. До речі, експерт роз’яснив, що поки не ліквідовані старі сільради та не обрано старост – їхні обов’язки виконуватимуть сільські голови. Більше - ТУТ.

Область:

Чернігівська область

Source:

«Час Чернігівський»

Read more:

25 February 2026

Анонс: вебінар «Формування структури ЗЗСО. Вимоги законодавства»

Анонс: вебінар «Формування структури ЗЗСО....

До участі запрошуємо представників органів місцевого самоврядування, керівників органів управління освітою...

25 February 2026

I_CAN запрошує громади на навчання як управляти публічними проєктами

I_CAN запрошує громади на навчання як управляти...

Участь можуть взяти представники органів місцевого самоврядування, обласних державних/військових адміністрацій,...

25 February 2026

24 February 2026

Інклюзивний та людиноцентричний підхід у плануванні евакуації та реагування на надзвичайні ситуації: коли система працює для всіх

Інклюзивний та людиноцентричний підхід у...

Людиноцентричний підхід та інклюзія — це вже не про додаткові заходи для окремих груп, а про проєктування систем...