Система влади і державного управління, що була сформована в Україні за доби незалежності, має суттєві недоліки, головним з яких є надмірна централізація влади та відсутність реальної самостійності територіальних громад у вирішенні проблем місцевого значення.
У Житомирській області вже утворено 9 об’єднаних територіальних громад, у яких відбулися вибори голів та депутатів у громади: Червоненська селищна (Андрушівський район); Дубрівська сільська (Баранівський район); Іршанська селищна та Новоборівська селищна (Володарсько-Волинський район); Тетерівська сільська (Житомирський район); Народицька селищна (Народицький район); Високівська сільська (Черняхівський район); Потіївська та Вишевицька сільські (Радомишльський район).
Відповідно до перспективного плану формування територій спроможних громад в області має бути утворено ще 28 об’єднаних громад. Повну версію читати ТУТ.
17 June 2026
Фінансовий модуль АІКОМ: представлено новий інструмент для аналізу освітніх видатків
Фінансовий модуль АІКОМ: представлено новий...
15 червня відбулася презентація Фінансового модулю АІКОМ для управлінців у сфері освіти, фахівців та фахівчинь з...
17 June 2026
Проєкт DECIDE оголошує грантовий конкурс на...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE запрошує територіальні громади-учасниці національного пілотування системи...
17 June 2026
Як у Кременчуці ламають стереотипи про профтех та будують економіку довіри
Як у Кременчуці ламають стереотипи про профтех...
Ще донедавна це було типове приміщення радянської їдальні – із застарілими вікнами, пошкодженими стінами та духом...
16 June 2026
Анонс: вебінар «Кадрові наслідки змін у мережі...
Оптимізація мережі закладів освіти, створення академічних ліцеїв, зміна статусу шкіл та демографічні виклики вже...