Валентин Малиновський: “Не провівши цю реформу, ми ніколи не вступимо у Євросоюз”

Гість спеціальної телевізійної програми Волинської ОДТРК – Валентин Малиновський, вчений, політолог, громадський діяч та експерт з питань децентралізації

“У жодній країні світу я не бачив стовідсоткової підтримки реформи з боку населення. Завжди були прошарки громадян, які виступали своєрідною опозицією… Але я хотів би, аби всі опоненти децентралізації в Україні розуміли: не провівши цю реформу, ми ніколи не вступимо у Євросоюз”.

“Децентралізація передбачає передачу максимальної кількості повноважень на місця. Тобто держава звільняє себе від другорядних функцій, адже основне її завдання – оборона, охорона кордонів, митна справа, податкова, зовнішня політика, прийняття Державного бюджету… Тоді, звісно, на все це лишається більше часу, тож і виконання відповідно – якісніше”.

“У Польщі кожна гміна думає про свій добробут. І вони конкурують між собою, тобто створюють усі умови, аби до них прийшов інвестор. Це здорова конкуренція”.

“Кожна реформа – це ризик. Кожна реформа – це випробування. І адмінрефорам – одна з найскладніших… Але це шанс змінити життя. Без реформи у нас взагалі не буде руху вперед”.

11.11.2015 - 20:53 | Views: 12305

Video:

Область:

Волинська область

Source:

Read more:

14 October 2025

What is the Future of Smart Specialisation? Key Points from the Workshop in Context of EURegionsWeek

What is the Future of Smart Specialisation? Key...

  Yesterday, October 13th, the Ukrainian participants to the European Week of Regions and Cities...

14 October 2025

All-Ukrainian Local Governance Associations at the European Week of Regions and Cities

All-Ukrainian Local Governance Associations at...

  On 13–15 October in Brussels, local leaders, politicians, and experts from across Europe gathered at the...

14 October 2025

14 October 2025