Олевська ОТГ у числі лідерів

Школу в Олевському краї шанують по-особливому.

Тому що доля дарувала освітянській ниві району когорту педагогів-сподвижників, які віддавали своє серце і здоров'я дітям. Іменем одного з них - заслуженого вчителя України, почесного громадянина Олевська Г. М. Ступіна названо міську гімназію, де він був першим директором.

Гімназія відома своїми педагогічними традиціями і учнівськими досягненнями (входить до десятки найкращих в області за результатами ЗНО). От тільки матеріальні умови гімназії, яка цього року відзначатиме 95-річний ювілей, не витримували двобою з часом. Не один рік потерпали діти, занепокоєні були батьки і вчителі. Будівництво лише одного нового корпусу тривало рекордних одинадцять років і стало багаторічною обіцянкою посадовців різних часів, що не могло позитивно позначитися на умовах перебування дітей у школі. І навіть після введення нового корпусу в дію молодші школярі продовжували навчатися в орендованому приміщенні з умовами, далекими від задовільних. Сьогодні ситуація докорінно і швидко змінюється. Наразі ведуться повномасштабні роботи з капітального ремонту найбільшого і найстарішого навчального закладу району. Замінюється азбестоцементна покрівля на покриття з профнастилу, утеплюється горищний поверх і облаштовуються підвал, ганки і козирки, вентшахти і венткамери, замінюються вікна і підлога, водостічна система, здійснюються роботи з утеплення зовнішніх стін тощо. "Для нас було справою честі відновити будівлю знаменитої гімназії, яку не милував час і де, попри все, продовжує жити мудре слово Вчителя", - каже колишній випускник гімназії, заступник Олевського міського голови Олександр Ніколайчук.
На реалізацію масштабного проекту реконструкції Олевської гімназії, який було включено до переліку обласних проектів, які фінансуються з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), було виділено понад 6,9 мільйона гривень, серед яких 3,142 мільйона - з державного бюджету, а решту коштів - 3,825 мільйона гривень - виділено з міського бюджету. Таке співфінансування дало можливість вирішити болючу проблему, яка не вирішувалася роками.
Представник Олевської ОТГ пояснює, що в липні поточного року комісія Міністерства регіонального розвитку України погодила 23 об'єкти для отримання відповідної державної субвенції, яка спрямована на розвиток новостворених об'єднаних громад.
На реалізацію усіх проектів реконструкції і будівництва об'єктів соціальної сфери та інфраструктури Олевської 
об'єднаної громади було виділено 28 мільйонів гривень. І це дало можливість значно збільшити обсяг робіт з будівництва і реконструкції закладів дошкільної освіти, що в районі вважають одним з пріоритетних своїх завдань, будівництву доріг, облаштуванню вуличного освітлення тощо. Наразі здійснюються роботи з термосанації, перекриття даху в найстарішому в районі Центрі розвитку дитини "Зірочка", де вперше за багато років проводиться такий великий обсяг ремонтних робіт. Окрім того, для поліпшення виховної роботи до штату закладу введено посади хореографа, викладача англійської мови, фізичної культури, логопеда тощо. Не сподівалися на потужну матеріальну підтримку і в маленькому садочку "Малятко", де персонал і батьки не можуть приховати задоволення: побут дітей у цьому чарівному дитячому містечку буде значно поліпшено. Тут укріплено фундамент, проведено укріплення і утеплення стін, які вже готують до декоративно-оздоблюваних робіт. Міською радою вже оголошено тендер на капітальний ремонт вулиць Володимирської (8 млн грн) та Свято-Миколаївської (5,6 млн грн), реконструкцію Центрів розвитку дитини "Золотий ключик" та "Струмочок", будівництва водопровідних та каналізаційних мереж на чотирьох вулицях. Всі ці об'єкти також будуть реалізовуватися за державні кошти, виділені на формування інфраструктури ОТГ.
Олевську об'єднану територіальну громаду було утворено наприкінці грудня минулого року, а перша установча сесія відбулася 17 січня 2017 року. І ця громада стала найбільшою за площею і однією з найчисленніших в Україні, об'єднавши 54 з 60 населених пунктів району. Бо у жителів цього північного району області було розуміння, що самостійно і повноцінно хазяйнувати на своїй землі можна, лише об'єднавшись у потужну громаду - в умовах, коли держава передає більше прав і ресурсів на той рівень, де саме проблеми виникають і де самі люди знають, як і коли їх у найкращий спосіб розв'язувати. Чи зможе окреме село з обмеженими ресурсами та територією забезпечити повноцінний його розвиток, щоб вистачило і на школу, і на дорогу, - це питання було для олевчан риторичним. До того ж люди розуміли, що не треба буде утримувати нехай і невеличкий апарат 
адміністрацій у маленьких сільських радах. А це також неабияка фінансова економія. Сьогодні на одного службовця Олевської ОТГ припадає 258 жителів, а це один з найкращих показників в області. Олевська громада входить у першу десятку тих, де найменші видатки на утримання службовців ОТГ. Тож і відповідальність на керівництво лягає більша. І це добре розуміють у керівництві Олевської об'єднаної громади, здійснюючи державну політику децентралізації. Усі проекти розвитку інфраструктури району, подані у Мінрегіон для затвердження і отримання відповідної державної субвенції, їх пріоритетність і першочерговість обговорювалися публічно, а також на засіданнях постійних комісій міської ради. Хід реалізації кожного з проектів керівництво ради, міський голова Олег Омельчук контролюють особисто.
Сьогоднішнє життя Олевської громади визначають динамізм, професійний інтерес до сучасних суспільних практик і справжній патріотизм. І відстань між ідеєю і її втіленням, здається, тут зовсім невелика. Співпраця з сучасними інституціями, зокрема з Житомирським регіональним відділенням Асоціації міст України, дозволяє впевненіше крокувати шляхом сучасних реформ. Олевська ОТГ впевнено інтегрується у сучасний економічний і суспільний простір і водночас плекає усі проекти, пов'язані з відновленням історичної пам'яті, залучаючи до археологічних, архівних робіт фахівців різного рівня. Прадавня і сучасна історія краю не можуть не надихати. Вони народжували і продовжують народжувати переможців.

Область:

Житомирська область

Громади:

Олевська міська об’єднана територіальна громада Олевська територіальна громада

Source:

«Ехо»

Share the news:

Read more:

07 October 2022

Мінрегіон проводить навчання для начальників новостворених військових адміністрацій громад

Мінрегіон проводить навчання для начальників...

У керівників новостворених військових адміністрацій громад Донецької, Луганської та Харківської областей чимало...

07 October 2022

Якість освітніх послуг у часи війни. Як досягти бажаних результатів? (частина 2)

Якість освітніх послуг у часи війни. Як досягти...

Якість освітніх послуг у часи війни. Як досягти бажаних результатів. Про це - в серії відео від експертів Програми...

07 October 2022

20 жовтня - круглий стіл «Органи самоорганізації населення: стан законодавчого забезпечення та перспективи його вдосконалення»

20 жовтня - круглий стіл «Органи...

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку...

07 October 2022

«Безпечна громада – безпечна країна»: чому концепція на часі

«Безпечна громада – безпечна країна»: чому...

  Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»)...