Олевська ОТГ у числі лідерів

Школу в Олевському краї шанують по-особливому.

Тому що доля дарувала освітянській ниві району когорту педагогів-сподвижників, які віддавали своє серце і здоров'я дітям. Іменем одного з них - заслуженого вчителя України, почесного громадянина Олевська Г. М. Ступіна названо міську гімназію, де він був першим директором.

Гімназія відома своїми педагогічними традиціями і учнівськими досягненнями (входить до десятки найкращих в області за результатами ЗНО). От тільки матеріальні умови гімназії, яка цього року відзначатиме 95-річний ювілей, не витримували двобою з часом. Не один рік потерпали діти, занепокоєні були батьки і вчителі. Будівництво лише одного нового корпусу тривало рекордних одинадцять років і стало багаторічною обіцянкою посадовців різних часів, що не могло позитивно позначитися на умовах перебування дітей у школі. І навіть після введення нового корпусу в дію молодші школярі продовжували навчатися в орендованому приміщенні з умовами, далекими від задовільних. Сьогодні ситуація докорінно і швидко змінюється. Наразі ведуться повномасштабні роботи з капітального ремонту найбільшого і найстарішого навчального закладу району. Замінюється азбестоцементна покрівля на покриття з профнастилу, утеплюється горищний поверх і облаштовуються підвал, ганки і козирки, вентшахти і венткамери, замінюються вікна і підлога, водостічна система, здійснюються роботи з утеплення зовнішніх стін тощо. "Для нас було справою честі відновити будівлю знаменитої гімназії, яку не милував час і де, попри все, продовжує жити мудре слово Вчителя", - каже колишній випускник гімназії, заступник Олевського міського голови Олександр Ніколайчук.
На реалізацію масштабного проекту реконструкції Олевської гімназії, який було включено до переліку обласних проектів, які фінансуються з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), було виділено понад 6,9 мільйона гривень, серед яких 3,142 мільйона - з державного бюджету, а решту коштів - 3,825 мільйона гривень - виділено з міського бюджету. Таке співфінансування дало можливість вирішити болючу проблему, яка не вирішувалася роками.
Представник Олевської ОТГ пояснює, що в липні поточного року комісія Міністерства регіонального розвитку України погодила 23 об'єкти для отримання відповідної державної субвенції, яка спрямована на розвиток новостворених об'єднаних громад.
На реалізацію усіх проектів реконструкції і будівництва об'єктів соціальної сфери та інфраструктури Олевської 
об'єднаної громади було виділено 28 мільйонів гривень. І це дало можливість значно збільшити обсяг робіт з будівництва і реконструкції закладів дошкільної освіти, що в районі вважають одним з пріоритетних своїх завдань, будівництву доріг, облаштуванню вуличного освітлення тощо. Наразі здійснюються роботи з термосанації, перекриття даху в найстарішому в районі Центрі розвитку дитини "Зірочка", де вперше за багато років проводиться такий великий обсяг ремонтних робіт. Окрім того, для поліпшення виховної роботи до штату закладу введено посади хореографа, викладача англійської мови, фізичної культури, логопеда тощо. Не сподівалися на потужну матеріальну підтримку і в маленькому садочку "Малятко", де персонал і батьки не можуть приховати задоволення: побут дітей у цьому чарівному дитячому містечку буде значно поліпшено. Тут укріплено фундамент, проведено укріплення і утеплення стін, які вже готують до декоративно-оздоблюваних робіт. Міською радою вже оголошено тендер на капітальний ремонт вулиць Володимирської (8 млн грн) та Свято-Миколаївської (5,6 млн грн), реконструкцію Центрів розвитку дитини "Золотий ключик" та "Струмочок", будівництва водопровідних та каналізаційних мереж на чотирьох вулицях. Всі ці об'єкти також будуть реалізовуватися за державні кошти, виділені на формування інфраструктури ОТГ.
Олевську об'єднану територіальну громаду було утворено наприкінці грудня минулого року, а перша установча сесія відбулася 17 січня 2017 року. І ця громада стала найбільшою за площею і однією з найчисленніших в Україні, об'єднавши 54 з 60 населених пунктів району. Бо у жителів цього північного району області було розуміння, що самостійно і повноцінно хазяйнувати на своїй землі можна, лише об'єднавшись у потужну громаду - в умовах, коли держава передає більше прав і ресурсів на той рівень, де саме проблеми виникають і де самі люди знають, як і коли їх у найкращий спосіб розв'язувати. Чи зможе окреме село з обмеженими ресурсами та територією забезпечити повноцінний його розвиток, щоб вистачило і на школу, і на дорогу, - це питання було для олевчан риторичним. До того ж люди розуміли, що не треба буде утримувати нехай і невеличкий апарат 
адміністрацій у маленьких сільських радах. А це також неабияка фінансова економія. Сьогодні на одного службовця Олевської ОТГ припадає 258 жителів, а це один з найкращих показників в області. Олевська громада входить у першу десятку тих, де найменші видатки на утримання службовців ОТГ. Тож і відповідальність на керівництво лягає більша. І це добре розуміють у керівництві Олевської об'єднаної громади, здійснюючи державну політику децентралізації. Усі проекти розвитку інфраструктури району, подані у Мінрегіон для затвердження і отримання відповідної державної субвенції, їх пріоритетність і першочерговість обговорювалися публічно, а також на засіданнях постійних комісій міської ради. Хід реалізації кожного з проектів керівництво ради, міський голова Олег Омельчук контролюють особисто.
Сьогоднішнє життя Олевської громади визначають динамізм, професійний інтерес до сучасних суспільних практик і справжній патріотизм. І відстань між ідеєю і її втіленням, здається, тут зовсім невелика. Співпраця з сучасними інституціями, зокрема з Житомирським регіональним відділенням Асоціації міст України, дозволяє впевненіше крокувати шляхом сучасних реформ. Олевська ОТГ впевнено інтегрується у сучасний економічний і суспільний простір і водночас плекає усі проекти, пов'язані з відновленням історичної пам'яті, залучаючи до археологічних, архівних робіт фахівців різного рівня. Прадавня і сучасна історія краю не можуть не надихати. Вони народжували і продовжують народжувати переможців.

Область:

Житомирська область

Громади:

Олевська міська об’єднана територіальна громада Олевська територіальна громада

Source:

«Ехо»

Share the news:

Коментарі:

To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

09 April 2021

The TV competition “Our hromada“ is starting to search for development local projects

The TV competition “Our hromada“ is starting to...

“Our hromada“ competition of projects, encouraging and maintaining territorial hromadas development, has begun....

09 April 2021

42 experts were developing indicators for hromadas efficiency assessment system

42 experts were developing indicators for...

A pilot project, aimed at developing the hromadas efficiency assessment system, started by the DOBRE USAID Programme...

09 April 2021

7 hromadas have been selected for the project «Cultural Services Centres as a hromada cohesion tool»

7 hromadas have been selected for the project...

On April, 2 territorial hromadas selection for the project «Cultural Services Centres as a hromada cohesion tool»,...

09 April 2021

State financial aid for agricultural produce manufacturers as a tool of rural territories development

State financial aid for agricultural produce...

The Government has expanded the range of the budget programme, targeted to financial aid provision for agricultural...

09 April 2021