“Я належу до тієї групи експертів, котрі підтримують добровільність у процесі реформи. Коли люди щось вирішують із доброї волі, тоді ніхто не зможе сказати, що їх примушують до якихось дій чи вчинків, все відбувається усвідомлено.
Добра воля приводить до дій, дія – до відповідальності, а відповідальність активізує всі ресурси. І тоді ми зможемо отримати кращу якість життя”.
«Функції старост зараз виконуватимуть попередньо обрані сільські та селищні голови тих рад, які не є адмінцентрами. Це – допоки не відбудуться вибори старост. Коли їх провести – вирішуватиме громада. Звісно, їм вигідніше зробити це у спосіб, коли можна скористатися державними коштами, тобто одночасно із якимись загальними виборами. Але якщо вирішать раніше – таке можливо».
«Сьогодні важливе завдання – реєстрація нових структур. Зараз активно працюємо над тим, аби з цим у новостворених громадах не виникало проблем. Крім того, на розгляді Верховної Ради є законопроект, який, за умови прийняття, цю процедуру значно спростить».
«Буде і фінансова підтримка. Не лише держави. Є напрацювання із партнерами з Канади та Німеччини».
Про це та багато іншого розповів у телепрограмі ВОДТРК “Децентралізація” заступник голови ОДА Сергій КОШАРУК. Переглянути програму ТУТ
12 August 2026
Training Platform for ASC Heads: Eighth Cohort Begins
Training Platform for ASC Heads: Eighth Cohort...
The Polaris Programme “Supporting Multilevel Governance in Ukraine” invites Administrative Service Centre...
12 August 2026
EU accession negotiation Chapter 22: next steps in bringing Ukraine closer to EU
EU accession negotiation Chapter 22: next steps...
When Ukraine talks about joining the European Union, the conversation usually begins with big and...
11 August 2026
25 років Закону про ОСН: час оновити правила
25 років Закону про ОСН: час оновити правила
15 серпня 2026 року виповнюється 25 років із дня набрання чинності Закону України «Про органи самоорганізації...
11 August 2026
Government approves Regulation on Minrehion:...
The Cabinet of Ministers of Ukraine approved the Regulation on the Ministry for Communities, Territories and...