Реформи – пріоритет нових керівників

Не встигли влягтися післявиборчі баталії та відбутися, відповідно, протокольні заходи, як новообрані керівники активно включилися у процес децентралізації. Ще буквально минулого тижня стало відомим прізвище нового міського голови Чопа Валерія Самардака, а вже сьогодні, 5 листопада він особисто спілкується із експертами Офісу реформ у Закарпатській області.

«Мушу визнати, що й попередній міський голова – Галина Цар була активною поборницею процесу добровільного об’єднання громад. Проте така, з перших днів, активність нового мера не може не вселяти оптимізм», - тішиться директор Офісу Іван Дем’янчук.
Тим часом експерт Офісу Олег Лукша детально пояснює принципи формування Перспективного плану. Як відомо, попереднє керівництво містом лобіювало об’єднання Чопа із навколишніми селами, серед кілька є депресивними. Проте відгуку така ініціатива не отримала у самих сільських громадах. Навіть попри очевидні переваги, а мова ішла, щонайменше, про реконструкцію кількох десятків кілометрів доріг до сіл, діти з яких доїжджають на навчання до Чопських шкіл, селяни уперто не наважувалися іти на об’єднання. Через це у пропозиціях, отриманих від робочої групи, яка діяла при Ужгородській РДА, таке утворення не пропонувалося.

Натомість Валерій Самардак, як корінний мешканець міста, чітко усвідомлює необхідність об’єднання і ресурсів, і територіальних одиниць. Адже для залізнично-прикордонного Чопа вкрай необхідно розширити можливості. Саме за детальними роз’ясненнями і відпрацюванням подальшої стратегії він і приїхав спілкуватися із експертами Офісу реформ. 

Область:

Закарпатська область

Source:

Офісу реформ у Закарпатській області.

Read more:

02 June 2026

Місто української слави. Інтерв’ю голови Очаківської міської ради Сергія Бичкова

Місто української слави. Інтерв’ю голови...

Голова Очаківської міської ради Миколаївської області капітан-лейтенант запасу Сергій Бичков про тисячі квадратних...

02 June 2026

Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій

Вакансія: Спеціаліст (-ка) з комунікацій

Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...

01 June 2026

Усунення диспропорцій в НГО земель: що змінює постанова Кабміну № 676 для громад

Усунення диспропорцій в НГО земель: що змінює...

Уряд ухвалив довгоочікувані зміни до Методики нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Постанова КМУ №...

01 June 2026

Анонс: вебінар «Актуалізація даних працівників в АІКОМ. Відстрочка від мобілізації для педагогічних працівників»

Анонс: вебінар «Актуалізація даних працівників...

Запрошуємо керівників закладів загальної середньої освіти та представників територіальних громад долучитися до...