Громади Рівненщини переймали досвід Шумської ОТГ Тернопільської області

Делегація представників Рівненщини у складі  міських та селищних голів, представників об’єднаних громад з робочим візитом відвідала Шумську міську ОТГ Тернопільської області.  Головна мета – обмін досвідом об’єднаних громад сусідніх областей.

Шумська громада існує вже два роки, відтак розповідати про власні успіхи там не соромляться. Громада нараховує 22 тисячі населення, з яких понад 5 тисяч проживають у місті  Шумськ.  Голова громади Володимир Плетюк гостям зробив презентацію діяльності громади.

Першочергово у громаді зайнялися освітою, зокрема, ремонтують та оснащують школи, садочки. Ремонтують дороги, встановлюють та замінюють вуличне освітлення. Завдяки проекту GIZ  громада  тепер має новий сучасний ЦНАП. Нагадаємо, такий же проект впроваджували і у Миляцькій ОТГ, що у Дубровицькому районі на Рівненщині.

«Сьогодні потрібно самому шукати гроші, особливо, якщо громада немає великих економічних потужностей. Такі можливості нам дають різноманітні міжнародні програми, проекти та донори. У нас працівники постійно вчаться та здобувають нові знання, я їх закликаю бути активними і вчитися писати проекти», - розповів Володимир Плетюк.

Зокрема, з гордістю показують футбольний майданчик зі штучним покриттям. Цю ідею реалізували за проектом співфінансування спільно з Федерацією футболу України.

Тепер громада мріє про зону відпочинку поблизу міста. На території є озеро загальною площею понад 7 гектарів, але надто занедбане. Відтак, спільними зусиллями вирішили привести його до ладу та облаштувати там зону відпочинку.  Роботи вже розпочалися.

Щодо передачі повноважень, то Шумська громада поки що взяла лише освіту. Медицину можливо приймуть наступного року. Кажуть, складна ситуація і з культурою, адже будинки культури у селах у вкрай поганому стані.

Рівненська делегація таким візитом задоволена, адже подивитися як живе міська громада на Тернопільщині поїхали не лише вже об’єднані громади, а й ті, хто лише думає про зміни та утворення громади.

Голова Клесівської ОТГ Василь Гриник розповів, що обмін досвідом це корисна справа для всіх: «З таких зустрічей я завжди для себе черпаю нові знання та практики, наприклад, як створити хорошу команду однодумців, як долати різні проблеми. Або ж,  які проекти можна ще реалізувати у своїй громаді».

Область:

Рівненська область Тернопільська область

Source:

Сайт Рівненської ОДА

Share the news:

Read more:

29 March 2024

Внутрішня комунікація в громаді під час війни: важливе своєчасне інформування

Внутрішня комунікація в громаді під час війни:...

Комунікація під час війни — це про безпеку та надання населенню своєчасної інформації. В наш час комунікація є не...

29 March 2024

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у сфері національної інфраструктури геопросторових даних

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у...

Розвиток національної інфраструктури геопросторових даних - важлива складова процесу відновлення громад та...

29 March 2024

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні автобуси

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні...

Повномасштабна війна завдала великої шкоди нашим школам та освітній логістиці. Щоб закрити цю потребу, на кошти...

29 March 2024

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Що таке проєктний офіс і навіщо його створювати громаді? Яким він має бути і які функції на нього можна покласти?...