Представники громад Одещини відвідали Закарпаття

21-22 вересня представники місцевого самоврядування об'єднаних громад та окремих міських і сільських рад Одещини здійснили ознайомчий візит до Закарпатської області і взяли участь у конференції "Об'єднання громад через призму інтересів національних меншин".

У селі Барвінок Ужгородського району зібралися представники Одеської, Чернівецької та Закарпатської областей, які обговорили, наскільки враховані інтереси національних меншин в контексті децентралізації. Кожен регіон озвучив своє бачення того, яким чином відбуваються процеси створення об'єднаних громад в місцях компактного проживання національних меншин.

Так, директор створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування  Юлія Молодожен поінформувала присутніх про те, що перешкоджає процесу створення громад в південних районах Одещини.

Заступник Ренійського міського голови Людмила Чакир та Серпневський селищний голова Володимир Добровольський взяли участь у панельній дискусії «Україна різноманітна - Україна єдина», а представники Балтської об’єднаної громади Леся Паламарчук та Олена Фролова поділилися досвідом функціонування найбільшої грмади Одещини. Тетяна Жарська, голова Великомихайлівської ОТГ, взяла участь у обговоренні нового закону України "Про освіту", де поставила питання про мови навчання дітей у школі.

Незважаючи на різні темпи створення громад і різні географічні та природні умови, більшість учасників конференції погодилася з тим, що немає жодних підстав порушувати питання утиску інтересів різних національностей під час формування громад. Останнім часом переважно політики використовують національне питання, намагаючись завоювати прихильність своїх виборців. 

26.09.2017 - 14:03 | Views: 10901
Представники громад Одещини відвідали Закарпаття

Область:

Одеська область Закарпатська область

Source:

Read more:

13 February 2026

Територіальні громади 2025: ключові зміни та їхні наслідки

Територіальні громади 2025: ключові зміни та...

Пропонуємо увазі читачів «Децентралізації» ґрунтовний аналітичний матеріал, підготовлений експертами KSE Institute —...

13 February 2026

Language of Development: Narrative Glossary of Key Terms of EU Cohesion Policy

Language of Development: Narrative Glossary of...

The European Union has its own “language of development.” It is the language used to write strategies, allocate...

13 February 2026

Плани Комітету, позиція Мінрозвитку та стратегія на 10 років – тези з конференції ЦПРР про децентралізацію

Плани Комітету, позиція Мінрозвитку та...

У Києві відбулася підсумкова конференція «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади в Україні на...

12 February 2026

Анонс: вебінар «Особливості проведення громадських обговорень під час формування та реалізації плану мережі ЗЗСО»

Анонс: вебінар «Особливості проведення...

Запрошуємо керівників органів управління освітою, управлінські команди закладів освіти та юристів органів місцевого...