Культурна децентралізація: у Луцьку зібралися представники волинських ОТГ для обговорення реформи

14 вересня у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся тематичний семінар «Реалізація реформи децентралізації в галузі культури».

Експерт із децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан розповіла, що зустріч відбувається вперше і покликана зібрати пропозиції від представників сфери культури. Також вона окреслила стан та перспективи реформи у галузі культури на території Волинської області.

Начальник управління культури Волинської ОДА Валерій Дмитрук озвучив нові підходи до формування культурної політики у регіоні. Також він подякував Центру розвитку місцевого самоврядування, який допомагає розвивати культуру у нових умовах децентралізації, і розповів про бачення профільного міністерства щодо секторальної децентралізації. «На українські реалії не можна покласти польський досвід, працювати за трафаретом не вийде, а викликів у сфері культури у рамках реформи децентралізації є чимало», - зауважив посадовець.

Про збереження базової мережі та моделі функціонування закладів культури та стан культурно-мистецької освіти в умовах реформування розповіла начальник відділу культури і мистецтв управління культури Волинської ОДА Марія Назаревич. Наприклад, вона пояснила, що можливість перебування молоді у місцевих закладах культури після 22:00 слід затвердити рішенням сесії, щоб потім уберегтися від штрафів та рейдів.

Також під час тематичного семінару обговорили питання бібліотек як складових соціально-культурного середовища територіальних громад в умовах децентралізації, проблеми та перспективи розвитку клубних закладів в ОТГ, досвід уже існуючих об’єднаних громад у сфері культури. 

14.09.2017 - 18:39 | Views: 13437

Attached images:

Область:

Волинська область

Source:

Read more:

15 July 2026

МОН винесло на громадське обговорення проєкт змін до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти

МОН винесло на громадське обговорення проєкт...

Документ покликаний адаптувати чинні нормативи до реформи Нової української школи та сучасних потреб шкіл. Проєкт...

15 July 2026

У «Львівській агломерації» презентують результати проєкту з міжмуніципальної співпраці у сфері управління відходами

У «Львівській агломерації» презентують...

16 липня 2026 року відбудеться фінальна презентація проєкту «Разом заради кращих послуг: міжмуніципальна співпраця у...

14 July 2026

Oleksii Marchenko: ‘I have no doubt that nearly 90 per cent of our people will return…’

Oleksii Marchenko: ‘I have no doubt that nearly...

Oleksii Marchenko, Head of the Lazurne Settlement Military Administration in Kherson region, speaks about his...