31 серпня у Тиврові відбулась нарада-семінар, присвячені реформі децентралізації і проекту перспективного плану об'єднання територіальних громад, який сьогодні є на стадії активного обговорення.
До районного центру на запрошення голови Тиврівської Районної Ради Ярослава Красовського прибули експерти і директор Вінницького ВП ЦРМС Олег Левченко, голови сільських рад Тиврівського району та інші представники органів місцевого самоврядування.
- У жовтні 2017 року у двох майбутніх об'єднаних громадах нашого району пройдуть вибори — у Гнівані та Яришівці. У Верховній Раді на розгляді сьогодні є ряд важливих для децентралізації нормативних актів — зазначив Красовський на початку зустрічі.
Олег Левченко зупинився на сценаріях, які можуть з'являтись в процесі об'єднання та підкреслив, що прийняття основних рішень відбувається на рівні окремих сільських громад.
“Ключові завдання нашого Центру полягають на допомозі ОМС ОТГ у ефективному здійсненні своїх функцій, створенні і моделюванні перспективного плану, наданню рекомендацій по просторовому плануванні території і втіленню в життя секторальних реформ.З понад 200 законопроектів, необхідних для ефективного процесу децентралізації, сьогодні ухвалено лише біля 40. Економічний потенціал різних громад різний, тому й сценарії їх розвитку можуть бути різними. У порівнянні з наприклад Хмельниччиною, говорити про великі успіхи в процесі об'єднання громад у Вінницькій області поки зарано. Але реформа все одно відбувається і відбудеться і ховатись від неї не варто” — говорив директор Віницького ВП ЦРМС.
Більшість питань, які задавали мешканці Тиврівщини, стосувались виборів в ОТГ, проекту перспективного плану і економічної спроможності ОМС майбутніх ОТГ виконувати покладені на них повноваження.
“Добровільність — це також і відповідальність. На прикладі Ладижина бачимо потребу у збалансованому вирівнюванні економічної спроможності територій. На сьогодні маємо громади, у т.ч. на Вінничині, яким бракує ресурсів для реалізації своїх функцій”, - додав Левченко.
Про економічні аспекти нової регіональної політики України говорив Юрій Войціцький. Радник з регіонального розвитку Вінницького ВП ЦРМС підкреслив, що використання прихованого економічного потенціалу і можливостей для розвитку туризму, залучення інвестицій і використання занепалих промислових зон з підведеними комунікаціями, може значно покращити фінансовий стан ОТГ і створювати нові робочі місця.
Голова Тиврівської Районної Ради Красовський був задоволений результатами зустрічі: “Вперше за два роки ми мали можливість послухати не агітацію за приєднання а про складні і позитивні моменти реформи децентралізації. Важливим акцентом є те, що об'єднання — це добровільний процес. Актуальна модель адміністративно-територіального устрою не відповідає сучасним реаліям. Колись усі принципові рішення приймались передусім в райкомах партії. Сьогодні не зрозуміло, так насправді, хто за що відповідає. Перспективний план, підготовлений Центром Розвитку, є можливістю для активної дискусії та внесення конструктивних пропозицій для майбутніх конфігурацій ОТГ. Тиврів був адмінцентром з 1924 року, з другої половини XIX ст. - центром волості. Це логічно, якщо він стане центром об'єднаної громади”.
Подібні зустрічі представників Вінницької ОДА та ВП ЦРМС відбуваються в багатьох районах Вінничини.
Юрій Войціцький, радник з регіонального розвитку, Вінницький ВП ЦРМС
Attached images:
Область:
Вінницька областьSource:
Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування
05 July 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 July 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 July 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 July 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...