З ким об’єднуватися – з «багатими» чи з «рівними»?

У Кузьминцях відбулося громадське обговорення питання про добровільне об’єднання громад. Як проінформувала загал голова села Антоніна Рогозовець, 3 липня така пропозиція надійшла від Кагарлицької міської ради. Варто нагадати, що першою це зробила Ржищівська міська рада. Але жителі Панікарчі і Кузьминець тоді відмовилися від об’єднання, щоб «краще вникнути і вивчити це питання». Тепер же настала черга сказати «так» чи «ні» пропозиції кагарличан.

Про те, що формування спроможних територіальних громад – незворотний процес, а також, що дасть придніпровським селам об’єднання у Кагарлицьку міську територіальну громаду загалу детально розповів мер Кагарлика Олександр Панюта.

Серед «козирів» Кагарлика є наявність уже діючих комунальних підприємств, які при об’єднанні будуть обслуговувати й інфраструктуру сіл.

У міста є фахівці, кошти і великий досвід по співпраці з Фондом регіонального розвитку. Широко використовується реалізація соціальних проектів завдяки співфінансуванню з коштами обласного бюджету. Уже в цьому році останніх використано 8 млн грн.

У Кагарлику є своя філія дорожнього управління, що вкрай важливо для утримання доріг, які із 1 січня будуть передані разом з коштами місцевим громадам, за винятком державних.

І, головне, об’єднана Кагарлицька громада є і буде спроможною самостійно вирішувати свої проблеми. Це – 100 мільйонів гривень доходу бюджетних коштів і вільні землі для залучення потенційних інвесторів. Два з них відкриють свої підприємства уже в нинішньому році…Повну версію читати ТУТ

Область:

Київська область

Source:

Вісник Кагарличчини

Read more:

18 May 2026

Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на сучасні освітні простори для пілотних ліцеїв профільної школи

Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на...

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанов № 1554 та № 170, які регулюють розподіл субвенції «Нова українська...

18 May 2026

Ukrainian Association of District and Regional Councils becomes full member of ALDA

Ukrainian Association of District and Regional...

Ukrainian Association of District and Regional Councils (UAROR) has been granted full voting membership of the...

18 May 2026

Новий Європейський Баугауз (NEB) в Україні: запущено процес створення Хабу Академії НЄБ

Новий Європейський Баугауз (NEB) в Україні:...

Під час заходу було представлено бачення Хабу Академії НЄБ як національної платформи для навчання, розвитку...