Створення територіальних громад - є одним із перших кроків державної політики в наближенні влади до людей, і органи Пенсійного фонду області готові до взаємодії та співпраці з ними. Метою такого співробітництва є підвищення якості надання послуг населенню з використанням сучасних інформаційних технологій із забезпеченням дотримання вимог та принципів надання послуг у громаді, з подальшою обробкою пенсійної документації у відокремлених підрозділах (бек-офісах).
При розробці плану взаємодії з новоствореними громадами враховуються фактори розміщення центру громади, кількість пенсіонерів та наявність умов для створення робочого місця. Для організації цього процесу були проведені зустрічі за участю представників пенсійної служби та голів об’єднаних територіальних громад. Завдяки спільним зусиллям, в16 із 24 новостворених ОТГ підписано угоди про співпрацю, відкрито 16 віддалених робочих місць та 9 агентських пунктів.
Одними з перших схвально сприйняли цю ініціативу такі об’єднані територіальні громади: Жданівська (Хмільницький р-н); Бабчинецька (Чернівецький р-н); Вапнярська (Томашпільський р-н.); Джулинська (Бершадський р-н); Шпиківська (Тульчинський р-н); Мельниківська, Райгородська, Ковалівська, Ситковецька Немирівського району; Іллінецька ОТГ с. Жадани, Дашівська Іллінецького району; Сокиринецька, Вороновицька, Якушинецька Вінницького району, Северинівська (Жмеринський р-н).
Завдяки спільним зусиллям цих ОТГ та пенсійної служби облаштовано робочі місця, вже сьогодні фахівці Фонду області обслуговують мешканців у визначенідні прийому громадян згідно із затвердженими графіками.
Відтак, понад 90 тис.жителів громад, з яких близько 32 тис. пенсіонерів, мають можливість без необхідності виїзду до районного центру, отримати необхідні послуги, звернувшись на прийом до спеціаліста з питань пенсійного забезпечення, замовити (отримати) довідки ОК-5, ОК-7, прорахувати стаж та інше.
Станом на 1 липня 2017 року послугами спеціалістів Фонду області на віддалених робочих місцях та в агентських пунктах скористалось понад 1200 громадян.
Наразі досягнута домовленість про відкриття ще 2 віддалених робочих місць в ОТГ та 12 агентських пунктів в 10 районах області та в м.Вінниці.
06 March 2026
Language of Development Part 4: Drivers of Change
Language of Development Part 4: Drivers of Change
Much like any living tongue, the European Union’s "language of development" is inherently transformative, constantly...
06 March 2026
Пройдіть опитування. Дослідження стану бізнес-середовища
Пройдіть опитування. Дослідження стану...
Триває опитування бізнесу, яке дозволить оцінити поточний стан малого й середнього підприємництва, зафіксувати наявні...
06 March 2026
Всеукраїнська асоціація ОТГ та Шведська...
06 березня 2026 року у Стокгольмі під час навчально-робочого візиту української делегації до Швеції відбулося...
04 March 2026
Львівська агломерація і Метрополія Ґетеборгу (Швеція) заклали основу для довгострокового партнерства
Львівська агломерація і Метрополія Ґетеборгу...
Перспектива розвитку метрополій, які у нас більш звично називати агломераціями, останнім часом привертає до себе все...