Про хід виконання реформи децентралізації йшлося на брифінгу в облдержадміністрації

Про це розповів директор Луганського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ігор Агібалов.

Перш за все він нагадав, що сенсом програми є передача максимальної кількості повноважень та фінансових ресурсів на базовий рівень місцевого самоврядування шляхом створення спроможних об’єднаних територіальних громад.

«Ми працюємо у напряму підтримки самих процедур об’єднання територіальних громад та супроводу їх перших кроків – прийняття бюджетів, програм, ведення юридичних документів, в питаннях щодо передачі з районної власності у власність ОТГ комунальних об’єктів», – зауважив Ігор Агібалов.

У Луганській області створені чотири об’єднані територіальні громади, де вже проведені всі необхідні процедури, відбулися вибори та сформовані всі виконавчі й представницькі органи, – Білокуракинська, Новопсковська, Троїцька, Чмирівська.

Також усі процедури подолані ще у чотирьох громадах – Новоайдарській, Щастинській, Привільській та Ніжньодуванській. Там залишилося лише дочекатися проведення перших виборів.

Достатньо активно здійснюється робота щодо створення Краснореченської, Горської, Біловодської та Міловської об’єднаних територіальних громадах.

«Ми виїжджаємо на території, беремо участь у громадських обговореннях і переконуємося, що час, який ми приділили на роз’яснювальну роботу у ЗМІ щодо децентралізації, абсолютно виправданий, – повідомив він. – Тож, хочу закликати всіх активних жителів територій, де тривають процедури об’єднання, якомога більше цікавитися існуючими проблемами. Наша установа готова до будь-яких питань з цього приводу».

Область:

Луганська область

Source:

Сайт Луганської ОДА

Read more:

15 May 2026

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає вартість уже під час реалізації

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає...

В Україні не знайдеться жодного району чи громади, які б жили у повній безпеці. Ворожі дрони та ракети долітають...

15 May 2026

Вовчанський велетень. Інтерв’ю начальника Вовчанської ВА

Вовчанський велетень. Інтерв’ю начальника...

Начальник Вовчанської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі про своє поранення, евакуацію людей і роботу...

14 May 2026

KSE Institute: Форум голів громад I_CAN підтвердив, що без якісної стратегії громадам буде складно залучати фінансування на відбудову та розвиток

KSE Institute: Форум голів громад I_CAN...

Представники міністерств та державних банків наголосили: громадам дедалі важливіше мати чітку та якісну стратегію...