Сьогодні офіційно відкрився Одеський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» і Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).
Блакитну стрічку, що символізує море, на березі якого розташована Одещина, урочисто перерізали заступник голови Представництва ЄС Томас Фреллесен, генеральний консул Республіки Польща в Одесі Даріуш Шевчик, представниця програми «U-LEAD з Европою» - керівниця групи підтримки Центрального офісу реформ Александра Фелінгер, голова Одеської обласної ради Ігор Урбанський, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Терещук, представники асоціацій органів місцевого самоврядування та об’єднаних громад Одещини тощо. Також вони випустили у небо сині та жовті повітряні кульки, побажавши відкритому центрові успіхів.
«Подібні центри відкриваються в 24 областях України, - сказав пан Фреллесен. - Основна мета регіональних центрів - підтримувати місцеве самоврядування та місцеві ініціативи по всій Україні. І це дуже важлива частина загального процесу реформ в Україні. Європейський Союз підтримує цю реформу не тільки на словах, але й дуже конкретними діями: наша програма «U-LEAD з Європою» здійснюється в тісній співпраці з низкою країн-членів ЄС».
У щойно відкритому приміщенні офісу на вулиці Канатній, 72 (вхід з Малої Арнаутської, 39) відбувся круглий стіл, присвячений проблемам та досягненням децентралізації на Одещині. Директор Одеського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Юлія Молодожен зазначила, що на території Одеської області поступово, але впевнено триває процес створення об’єднаних громад: «Станом на сьогодні утворено 12 ОТГ. Наш центр планує надавати їм консультативну та методичну допомогу, щоб вони отримали потрібні їм знання і навички на етапах становлення та формування ефективної системи управління територіями. Це навчання та допомога в розробці стратегій розвитку, підготовці проектних заявок, консультування з питань бюджету та адміністративних послуг тощо».
Центр розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) є некомерційною установою з 24 регіональними центрами, створеною для зміцнення потенціалу українських державних і місцевих органів влади на центральному, регіональному та місцевому рівнях у тісній співпраці з Мінрегіоном.
Довідкова інформація:
Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією та надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні. «U-LEAD з Європою» виконується в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).
Більш детальну інформацію можна знайти на: www.u-lead.org.ua
Attached images:
Tags:
Область:
Одеська областьSource:
Програма «U-LEAD з Європою»
18 July 2026
Уряд утворив Міністерство у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб
Уряд утворив Міністерство у справах громад,...
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 17 липня 2026 року № 963 «Деякі питання оптимізації системи...
17 July 2026
Available to all communities in Ukraine: Standardised symbols for separate collection of waste
Available to all communities in Ukraine:...
Ukrainian communities eager to implement a standardised system for the separate collection of waste can now download...
17 July 2026
Developing Skills and Keeping Young People in the Municipality: Talent Hub Opened in Drohobych
Developing Skills and Keeping Young People in...
As part of the project "Creating a Supportive Inclusive Environment for Children and Youth," the "Stay at Home"...
17 July 2026
Lviv Regional Council appeals to Verkhovna Rada...
The Standing Committee on the Development of Local Self-Government of the Lviv Regional Council has adopted a draft...