В Одесі обговорили питання забезпечення соціального захисту на територіях ОТГ

«Формування  інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи». Такою була тематика регіонального семінару – наради, що цими днями пройшов у Одесі за ініціативи ЮНІСЕФ «Створення інтегрованої системи соціальних послуг в Україні» та Міністерства соціальної політики України.

Мета заходу – напрацювання шляхів ефективної діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад  у сфері соціального захисту населення  та захисту прав дітей в умовах децентралізації. 

Серед учасників заходу - представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства,  Міністерства молоді та спорту, Міністерства фінансів,  голови об’єднаних територіальних громад, координатори регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку, керівники структурних підрозділів соціального захисту населення та служб у справах дітей Одеської, Миколаївської та Вінницької обласних державних адміністрацій та обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На нараді обговорили перші результати, виклики та перспективи децентралізації; питання формування комплексної системи соціальних послуг на рівні ОТГ; питання праці та зайнятості в світлі реформи децентралізації; формування молодіжної політики на рівні ОТГ; фінансування соціального сектору.

Учасники заходу ознайомилися з кращим досвідом адаптації системи соціального захисту на місцевому рівні Одеської та Чернігівської областей, зокрема м. Одеси, Кіптівської, Парафіївської  та інших об’єднаних територіальних громад. 

Загалом в Україні планують провести 7 таких семінарів-нарад, які охоплять всі області і  об’єднані територіальні громади.

Область:

Одеська область

Source:

Read more:

04 August 2026

Розпочинаємо відбір нових громад для участі в канадському проєкті “Відновлення для всіх” (RFA)

Розпочинаємо відбір нових громад для участі в...

Проєкт “Відновлення для всіх” (RFA), що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International,...

04 August 2026

Каталоги можливостей серпня: підтримка розвитку громад та бізнесу

Каталоги можливостей серпня: підтримка розвитку...

  У серпні закінчується літо, але не закінчуються можливості для розвитку та старту нових проєктів у громадах....

04 August 2026

Vacancy: Local Finance Expert (in “Financial Decentralization”)

Vacancy: Local Finance Expert (in “Financial...

Description of the context To address the changing needs of Ukrainian municipalities and national level...