Найближча перспектива Сумщини – 30 сформованих об’єднаних територіальних громад

Децентралізація та процеси створення ОТГ в області стали одними з основних питань апаратної наради при голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ повідомив очільнику області та учасникам наради, що середня явка виборців на місцеві вибори 30 квітня була 40,7%. Надзвичайних ситуацій та порушень, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати виборів, не зафіксовано.

 «За результатами виборів, головою Бочечківської сільської ОТГ Конотопського району обрано діючого сільського голову села Бочечки Світлану ГРАЧЕНКО, головою Вільшанської сільської ОТГ Недригайлівського району – Вільшанського сільського голову Михайла МЕЛЬНИКОВА. Краснопільську селищну ОТГ Краснопільського району очолить Юрій ЯРЕМЧУК, який керував райдержадміністрацією. Кролевецьку міську ОТГ – Олександр БОБРОВИЦЬКИЙ, міський голова Кролевця», – зазначив Дмитро Живицький.

Як повідомив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК, сьогодні в ЦВК знаходяться документи ще по трьох об’єднаних територіальних громадах Сумщини – Степанівській, Верхньосироватській та Тернівській ОТГ. Крім того, облдержадміністрація надала висновки щодо відповідності Конституції та законам України Великочерничанській та Коровинській сільській раді.

«Ще активно йдуть процеси щодо створення трьох ОТГ – у Дубов’язівській сільській раді Конотопського району, Чупахівській сільській раді Охтирського району і Новослобідській сільській раді Путивльського району, – наголосив Олександр Сітак. – До кінця року в області, думаю, буде створено 30 об’єднаних територіальних громад. Крім того, є громади, які планують приєднуватися до вже створених об’єднаних територіальних громад. І такі процеси ми спостерігатимемо в поточному році».

Область:

Сумська область

Source:

Сайт Сумської ОДА

Read more:

04 June 2026

Онлайн-конференція “Енергетична стійкість громад: від викликів до практичних рішень”

Онлайн-конференція “Енергетична стійкість...

Центр розвитку інновацій спільно з EDIH “Kyiv HiTech” та робочою групою “Енергоострів” запрошують представників...

04 June 2026

Мінфін у травні забезпечив перерахування з держбюджету 29,2 млрд грн трансфертів до загального фонду місцевих бюджетів

Мінфін у травні забезпечив перерахування з...

У травні 2026 року Мінфін згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів до...

03 June 2026

Пресанонс щодо старту відбору громад для участі у проєкті «ВСІМ. Формування культури доброчесності в громадах»

Пресанонс щодо старту відбору громад для участі...

Відкритість, довіра та доброчесність не з'являються самі собою. Їх будують люди та громади, які готові змінювати...