У Ладижині дали старт створенню об’єднаної територіальної громади – слово за депутатами

У Ладижині відбулось громадське обговорення пропозиції Заозерненської сільської ради щодо створення Ладижинської об’єднаної територіальної громади. До складу нової громади пропонується включити 6 населених пунктів: м. Ладижин, с. Лукашівка, сел, Губник, х-р Ружицьких (Ладижинська міська рада), та с. Заозерне і с. Василівка (Заозерненська сільська рада).

(…) Результат обговорення

Виступи представників громадськості в більшості були за підтримку добровільного об’єднання громад. Присутні заозерненці також просили ладижинців не відмовляти у їхньому прагненні та виконати рішення місцевих референдумів 2001 року.

У той же час присутні депутати Ладижинської міської ради не надто активно висловлювали свою позицію.  Єдиний, хто із депутатів виступив - Олександр Жаріков, він запропонував дискусії з цього питання перемістити на депутатські комісії. Мовляв, остаточне рішення про об’єднання все одно за місцевою радою.

«Треба відверто сказати людям, про те, що питання треба довивчити, зустрітися з депутатами. З депутатськими комісіями, щоб ми розглянули кожне питання, оскільки при переході до об’єднання громад у вас створюється деякі проблеми, про які потрібно відверто сказати сільським рама, що вони будуть. Можливо, скорочення людей, які працюють у садочку та школах, можливо, скорочення ще деякого персоналу. Розібратися з тим, чи вигідно буде громаді, чи ні, але чесно»,- підкреслив місцевий депутат.

У результаті обговорення із 72 зареєстрованих на громадських обговореннях ладижинців «за» приєднання проголосували 40, «проти» – 6, «утримались» – 10 осіб.

Далі результат громадських обговорень буде винесено на розгляд депутатів Ладижинської міської ради на черговій сесії.  У разі прийняття позитивного рішення, у місті буде створена робоча група із представників обох громад, яка готуватиме проект рішення про створення Ладижинської ОТГ.+

Варто також нагадати, у разі позитивного рішення, щодо створення ОТГ, на мешканців нової громади очікують місцеві вибори уже цьогоріч.

Область:

Вінницька область

Source:

«Lada.FM»

Read more:

15 May 2026

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає вартість уже під час реалізації

Коли проєкт втрачає керованість: як зростає...

В Україні не знайдеться жодного району чи громади, які б жили у повній безпеці. Ворожі дрони та ракети долітають...

15 May 2026

Вовчанський велетень. Інтерв’ю начальника Вовчанської ВА

Вовчанський велетень. Інтерв’ю начальника...

Начальник Вовчанської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі про своє поранення, евакуацію людей і роботу...

14 May 2026

KSE Institute: Форум голів громад I_CAN підтвердив, що без якісної стратегії громадам буде складно залучати фінансування на відбудову та розвиток

KSE Institute: Форум голів громад I_CAN...

Представники міністерств та державних банків наголосили: громадам дедалі важливіше мати чітку та якісну стратегію...