Мирогощанську громаду, що у Дубенському районі, відвідали консультанти з питань децентралізації проекту ПУЛЬС Рівненського регіонального відділення АМУ.
Громада повноцінно почала працювати лише у січні цього року. Однак там вже давно розпочали різні проектні напрацювання щодо розвитку громади. Зокрема, у Мирогощі вже створено опорну школу, яка потрапила у трійку кращих шкіл України. Опікується громада і школою мистецтв.
Консультанти разом з керівництвом громади обговорили і проблемні питання. Тут гостро стоїть проблема комунального підприємства, що займатиметься прибиранням території та вивозом сміття, як воно має працювати і кому належати. Відтак, спільно з консультантами розробили план дій щодо передачі комунального підприємства у громаду. Потребує громада і власний ЦНАП. Тож, консультанти порадили вже писати проект і шукати вільні приміщення, адже міжнародні програми регулярно оголошують конкурси на облаштування ЦНАПів.
Консультант з економічного розвитку Руслана Стасюк переглянула напрацювання проектного менеджера та допомогла зорієнтуватися у вже оголошених проектах та конкурсах.
Фахівці наголосили, що громада має потенціал, бажання та перспективу розвитку, головне - рухатися вперед.
05 July 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 July 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 July 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 July 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...