Уточнення законодавства про добровільне об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів, прискорить процес утворення нових об’єднаних громад у Львівській області.
Про це повідомила консультант з правових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Галина Гречин, – інформує прес-служба Офісу реформ.
За словами експерта, тривалий час існувала певна правова колізія щодо об’єднання громад, розташованих на територіях суміжних районів: оскільки заборони на таке об’єднання не існувало, то деякі громади повністю проходили шлях до свого утворення. Але завершального етапу не відбувалося, оскільки ЦВК не призначала у таких громадах виборів. Відтепер ЦВК не матиме підстав відмовляти, оскільки в законі чітко прописано, що спершу відбуваються вибори, а після цього уже проходить етап внесення змін у межі районів.
Таких громад, за словами Галини Гречин, по усій Україні є близько 30. Одна із них – Воютицька, є на Львівщині. Причому через непризначення виборів Воютицька громада навіть судилася з ЦВК.
«Очевидно, новий закон сприятиме утворенню Бібрської ОТГ, до якої хоче приєднатися Соколівська сільська рада із сусіднього Жидачівського району. До потенційної Східницької ОТГ хоче приєднатися Ластівська сільська рада із Турківського району, до Трускавецької ОТГ – Орівська сільська рада із Сколівського району. Такі міжрайонні об’єднання базуються на історичному або географічному підґрунті, тому межа району, якої для людей по факту не існує, не повинна бути перепоною», – зазначила Галина Гречин.
Також нові законодавчі зміни вирішують питання з містами обласного значення, щодо яких від ЦВК теж існувала вимога зміни меж. Тепер закон чітко каже – утворення ОТГ навколо міста обласного значення зміни меж районів не потребує. У Львівській області міст обласного значення дев’ять, а одне з них – Новий Розділ уже перебуває на завершальних етапах утворення об’єднаної громади зі сусідніми сільськими радами.
18 August 2026
Що Програма діяльності Уряду передбачає у сфері регіонального розвитку та місцевого самоврядування
Що Програма діяльності Уряду передбачає у сфері...
17 серпня Кабінет Міністрів схвалив Програму своєї діяльності. Наступний етап – її схвалення Верховною Радою...
18 August 2026
Віталій Безгін: законопроєкт №14405 має зберегти дієздатність місцевих рад в умовах воєнного стану
Віталій Безгін: законопроєкт №14405 має...
Верховна Рада України розглядатиме у першому читанні проєкт Закону України №14405 «Про забезпечення повноважності...
17 August 2026
Oleksandr Nepomnyashchyy: Reconstruction needs resources and a system to manage them
Oleksandr Nepomnyashchyy: Reconstruction needs...
I have read the article “Reconstruction does not start with concrete: Who should manage complex infrastructure...
17 August 2026
Реєстрація триває – встигніть долучитися!
Реєстрація триває – встигніть долучитися!
Понад 200 учасників уже розпочали навчання за програмою «Стійкі громади», але набір ще відкритий. Якщо ви державний...