На Дніпропетровщині об’єдналися вже 39 територіальних громад – Валентин Резніченко

У Дніпропетровській області об’єдналися ще дві громади – Миколаївська та Юр’ївська. Наразі в регіоні створено 39 громад, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Останні два роки ми активно займаємося реформою місцевого самоврядування. У 2015 році на Дніпропетровщині створили 16 об’єднаних громад, у 2016-му – 18. Вони вже відчули переваги децентралізації: їхні бюджети збільшилися в середньому втричі, – зазначив Валентин Резніченко. – З початку 2017 року в області об’єдналися Межівська, Любимівська, Троїцька, Миколаївська та Юр’ївська громади. Вони матимуть більше повноважень, ресурсів і відповідальності».

Миколаївська об’єднана громада Петропавлівського району згуртувала 11 населених пунктів Миколаївської, Васильківської та Петрівської сільських рад – це майже 8 тисяч жителів.

До Юр’ївської об’єднаної громади увійшли одна селищна та чотири сільських ради: Юр’ївська, Жемчужненська, Преображенська, Олексіївська та Чернявщинська.

Новостворені об’єднані громади вже передали до ЦВК документи на призначення дати перших виборів, на яких мешканці оберуть очільників громад та депутатів.

На Дніпропетровщині планується створити майже 90 об’єднаних територіальних громад.

Read more:

18 May 2026

Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на сучасні освітні простори для пілотних ліцеїв профільної школи

Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на...

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанов № 1554 та № 170, які регулюють розподіл субвенції «Нова українська...

18 May 2026

Ukrainian Association of District and Regional Councils becomes full member of ALDA

Ukrainian Association of District and Regional...

Ukrainian Association of District and Regional Councils (UAROR) has been granted full voting membership of the...

18 May 2026

Новий Європейський Баугауз (NEB) в Україні: запущено процес створення Хабу Академії НЄБ

Новий Європейський Баугауз (NEB) в Україні:...

Під час заходу було представлено бачення Хабу Академії НЄБ як національної платформи для навчання, розвитку...