Перспективним планом формування об’єднаних територіальних громад Чернігівської області, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України, в Прилуцькому районі визначено 4 ОТГ: Малодівицька, Яблунівська, Ладанська та Линовицька.
До їх складу передбачено входження 29 місцевих рад. Решта території — 12 місцевих рад — не охоплена схемою зазначеного перспективного плану.
На сьогодні в районі поки не створено жодної ОТГ, а сам процес з об’єднання ще тільки розпочинається.
Аби з’ясувати причину страху перед реформою та роз’яснити її важливість, вчора голова облдержадміністрації Валерій Куліч у селищі Ладан на Прилучинні провів нараду з сільськими, селищними головами району, громадськістю.
Виявилося, громада занепокоєна питанням реалізації соціальної політики за умови пропонованого розподілу району. Лякає жителів перспектива самостійного утримання закладів гуманітарної сфери. Потребує кращого і стан доріг.
— Зараз мова йде про те, аби на місця віддати якомога більше повноважень. Разом з тим, в рази зростає фінансування. Поки є можливість самостійно впорядкувати межі ОТГ. Якщо ж до жовтня ви не визначитеся — реформу все одно реалізують. Процес запущено, і його зупинити не вдасться.
Зволікання коштуватиме надто дорого і району, і області. До прикладу, якщо минулого року Чернігівщина отримала з Державного фонду регіонального розвитку 93 мільйони гривень, то 5 громад, створених на той момент, — 36 мільйонів гривень.
Ніхто краще нас самих не впорядкує місце, де ми живемо. Головне — не креслити межі ОТГ, а створити спроможну громаду, — прокоментував Валерій Куліч.
Також голова ОДА зазначив, що на сьогодні в області вже функціонує 16 об’єднаних територіальних громад.
На 30 квітня поточного року призначено перші місцеві вибори у 3 ОТГ області. Подано звернення до ЦВК щодо проведення виборів у ще п’яти.
Підтримали очільника облдержадміністрації і в. о. голови райдержадміністрації Денис Росовський, голова районної ради Василь Малик, депутат обласної ради Олег Авер’янов та народний депутат Олег Дмитренко.
15 July 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 July 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 July 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...