Свою першу цьогорічну поїздку для влаштування інформаційного пункту в потенційній об’єднаній громаді команда консультантів Закарпатського РВ АМУ здійснила у гірське село Жденієво Воловецького району.
Для розмов з жителями села про основні моменти організації створення ОТГ було підготовлено необхідні наочні матеріали, економічні розрахунки. Однак погода внесла корективи в розгортання інфопункту – затяжний густий весняний дощ змусив перенести зустріч до приміщення, – повідомляє Закарпатське РВ АМУ.
Виконавчий директор регіонального відділення Іван Ревтій, консультанти Олег Лукша, Павло Рябоконь, Юлія Траньович детально розповідали жителям села, депутатам, активістам, про переваги від господарювання в ОТГ, шляхи створення та невідворотність реформ місцевого самоврядування, ознайомили з поняттям спроможної громади, її ресурсною базою, повноваженнями, кадровим наповненням та нормами законодавчих актів, які забезпечують життєдіяльність установ соціальної сфери.
Місцеві жителі справедливо нарікали, що держава самоусунулася від вирішення соціальних проблем жителів гірських територій, які особливо потерпають від безробіття. Лісокористувачі, офіси яких розташовані далеко від цих місць, нещадно вирубують навколишні ліси, і практично не поповнюють місцеву скарбницю. Натомість своїми важкими лісовозами руйнують сільські автомобільні шляхи, відремонтувати які сільська рада не в змозі через брак коштів.
«Якби плата за лісокористування в угіддях за межами сіл гарантовано йшла у бюджет села – тоді розмови по створенню ОТГ набули б реальних обрисів», – зауважив присутній на розмові з односельцями Жденіївський сільський голова Михайло Щербей. З цією думкою погоджувалися майже усі, з ким довелося спілкуватися, адже ліс – єдиний ресурс, який є у цих краях, але його потенціал не працює на місцевих жителів, багато з яких у пошуках заробітку реалізовує себе у чужих краях.
01 July 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 July 2025
Too much coordination and planning can kill incentives and creativity of local development agents. It's been...
01 July 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 July 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...