В області хочуть створити 40 територіальних громад

Заступник директора департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Сергій Даниленко розповів про децентралізаційні успіхи області: створення нових громад та діяльність першопрохідців об’єднання.

Першими на Черкащині утворилися Білозірська, Єрківська та Мокрокалигірські громади. Уже в грудні минулого року відбулися вибори у Стеблівській, Набутівській та першій міській Тальнівській громаді. Тож на сьогодні повноцінно функціонують 6 громад.

На 30 квітня заплановані вибори ще у 4 ОТГ: Селищенській, Степанецькій, Ротмистрівській та Шполянській міській громаді. Два звернення направленні до ЦВК щодо Мліївської ОТГ і Моринської.

Даниленко відзначає, що загалом до кінця року планують створити на Черкащині 40 громад. Але, додає чиновник, головне не кількість, а спроможність громад.

Такі результати, переконаний голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук, цілком реальні. Варто лише активніше працювати із сільськими головами на території всієї області. Адже саме до них найбільше дослухають місцеві жителі. Для цього якнайшвидше варто неодноразового провести форуми сільських голів, запросити колег із інших областей, аби ті поділилися позитивним досвідом.

Область:

Черкаська область

Source:

«Ремарка»

Read more:

13 March 2026

Вінниччина розпочинає стратегічне партнерство з німецькою землею Рейнланд-Пфальц: нові можливості для громад

Вінниччина розпочинає стратегічне партнерство з...

рація започаткувала довгострокове партнерство з німецькою землею Рейнланд-Пфальц. Меморандум про співробітництво...

13 March 2026

Учні 9-х класів можуть завершити школу без зміни закладу освіти

Учні 9-х класів можуть завершити школу без...

Учні 9-х класів можуть за власним бажанням завершити навчання в рідній школі, без необхідності переходити до іншого...

13 March 2026

Стартувала сьома Навчальна платформа для керівників ЦНАП

Стартувала сьома Навчальна платформа для...

  5 березня 2026 року розпочалося навчання сьомої Навчальної платформи для керівників ЦНАП, що реалізується у...

13 March 2026

Understanding EU Structural Funds through their Potential Transformation

Understanding EU Structural Funds through their...

The European Union is gearing up for its next long-term budget cycle, the Multiannual Financial Framework for...