Жителі тергромад виграють від об’єднання. Передовсім і у фінансовому плані. Так, власні доходи громад-об’єднавців Черкащини порівняно з минулим роком зросли чи не в три рази. На цьому наголосив заступник очільника області Ярослав Березань під час ефіру на телеканалі «Рось».
Порівняно з 2015 та 2016 роками процес з утворення громад значно активізувався. Ніни в області функціонує 6 громад. 30 квітня ще у чотирьох відбудуться перші вибори, а дві очікують рішення ЦВК про їх призначення. Крім того, на Черкащині діє близько 10 спільних робочих груп.
Прискоренню об’єднавчого процесу посприяло й прийняття Верховною Радою України частини необхідних законів, переконаний Ярослав Березань. Їх прийняття дає більше законодавчо обґрунтованих можливостей для міст і сіл об’єднуватися так, які їм це зручно.
– У нас є мета – утворення ще майже 30 громад до кінця року, – говорить заступник очільника області. – Зараз закони, які приймає ВРУ дозволяють це зробити і, сподіваюся, ми отримаємо очікуваний результат. Приміром, із прийняттям закону, який регулює можливість об’єднання населених пунктів, що входили до різних районів, ми вирішимо питання з призначенням виборів у тій же Зорівській ОТГ. Ця громада якраз на межі Драбівського та Золотоніського районів. Випадок Зорівської тергромади не поодинокий. На Черкащині є чимало сіл, яким географічно або історично вигідніше бути в одній громаді.
Ще однією мотиваційною перевагою для утворення громад є історії успіху уже діючих ОТГ та ті фінансові вигоди, які вони вже отримують. За словами голови Набутівської ОТГ Олега Малюги, власний ресурс громади після об’єднання дійсно значно зріс.
– Фінансовий ресурс нашої громади збільшилися втричі, порівняно з минулим роком, – зауважує Олег Петрович. – Торік ми мали 6 млн грн власних надходжень, а вже цього року – 16,6 млн грн. Звісно, зараз вистачає проблемних питань, з якими іноді буває складно працювати. Оскільки і для нас, і для районної влади всі вони – нові. Вирішуємо питання у галузі освіти та медицини. Крім того, на часі інвентаризація земель. Та, втім, за час роботи громади відчутні позитивні зміни. Приміром, зараз беремося за ремонт доріг, вуличного освітлення. Намагаємося формувати бюджет так, щоб кожна сільська рада та населений пункт мав кошти для розвитку.
05 July 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 July 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 July 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 July 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...