Заступник голови ХОДА взяв участь у семінарі для голів місцевих рад - потенційних центрів об'єднаних громад «Роль лідера у розвитку громади».
Звертаючись до учасників семінару, Михайло Черняк наголосив, що адміністративна реформа є однією з найважливіших реформ, які впроваджуються у країні за ініціативи Президента Петра Порошенка.
«Об'єднання територіальних громад - пріоритетний напрямок діяльності обласної адміністрації, процес знаходиться на контролі очільника області Юлії Світличної», - підкреслив Михайло Черняк.
Він зазначив, що в минулому році в області об'єдналися чотири громади, а вже в квітні відбудуться вибори в п'ятій - Нововодолазькій - об'єднаній громаді.
«Наші громади дійсно самодостатні та дієздатні. За кількістю населення, територією та іншими показниками вони відповідають всім параметрам спроможних громад. Це важливо, адже в інших регіонах є випадки, коли громади створювали поспіхом і тепер їм складно розвиватися, використовуючи ті можливості й преференції, які гарантує держава», - пояснив Михайло Черняк.
За його словами, у цьому році в області планують об'єднатися ще, як мінімум, 10 громад. Михайло Черняк запевнив, що всі громади можуть розраховувати на повну підтримку з боку обласної адміністрації.
«Ми розуміємо: чим сильніші громади, тим сильніше регіон. Крім того, у вас є підтримка на рівні державної влади, а також з боку міжнародних партнерів. Є можливість співпрацювати з організаціями та фондами, які готові надавати фінансову допомогу об'єднаним громадам у перехідний період, посилити інфраструктурні об'єкти, залучити додаткові інвестиції», - розповів заступник голови ХОДА.
11 August 2026
25 років Закону про ОСН: час оновити правила
25 років Закону про ОСН: час оновити правила
15 серпня 2026 року виповнюється 25 років із дня набрання чинності Закону України «Про органи самоорганізації...
11 August 2026
Government approves Regulation on Minrehion:...
The Cabinet of Ministers of Ukraine approved the Regulation on the Ministry for Communities, Territories and...
11 August 2026
“Veterans’ business is not about charity, but...
How local authorities can ensure that dozens of commercial projects launched by veterans are based in their...
11 August 2026
Посадовців і депутатів місцевих рад запрошують...
Рада Європи спільно з Національним агентством України з питань державної служби, у партнерстві з всеукраїнськими...