Староста ОТГ – лідер громади

Хмельницький центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні спільно з обласною державною адміністрацією та обласною радою продовжують реалізувати на теренах Хмельницької області проект “Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення”.

У рамках ІІ етапу Проекту 20-21 березня 2017 року відбулось навчання першої групи слухачів із 6-ти запланованих за програмою тематичного короткострокового семінару “Староста об¢єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення”, яка включила старост Берездівської, Гуменецької, Меджибізької, Наркевицької, Розсошанської та Чорноострівської об’єднаних територіальних громад.

Протягом дводенного навчання проведено тематичні зустрічі «Організаційно-правові засади діяльності старости в об’єднаній територіальній громаді»; «Законодавство України про діяльність громадських, волонтерських організацій, об’єднань, політичних партій: від теорії до практики»; «Інструменти розвитку ОТГ в умовах децентралізації влади: роль старости і громадськості»; «Форми реалізації безпосереднього волевиявлення територіальних громад»; «Шляхи активізації участі громадськості у вирішення питань місцевого значення»; «Залучення громадськості до написання й реалізації проектів розвитку».

Лекцію з елементами тренінгу «Зв’язки з громадськістю у кризових і конфліктних ситуаціях. Запобігання виникненню конфліктів. Дотримання норм культури ділового спілкування» представила Гуменюк О.Г. – доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Хмельницького університету управління та права, к.психолог.н., доцент.

Заступник директора Центру ППК, к.держ.упр., доцент Тетяна Гаман провела тренінг «Добре врядування та лідерство на місцевому рівні. Ефективна комунікація та залучення громадськості».

В межах семінару Требик Л.П. – старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування ХУУП, к.держ.упр. провела практичне заняття «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в роботі старост із громадськістю. Роль Інтернету».

Практичним досвідом роботи старости з громадськістю ділились: Болюх І.Д. – сільський голова Щиборівської сільської ради Красилівського району; Бурмій Ю.Ю. – староста сіл Ружичанка, Карпівці Розсошанської сільської ОТГ. Під час зустрічі велись жваві дискусії навколо проблем, що виникають у старост ОТГ на сьогодні. Слухачі спілкувалися та обмінювались власним досвідом, ставили питання та отримували відповіді.

З учасниками семінару проведено анкетування, яке дало можливість їм оцінити організацію навчального процесу та його змістовне наповнення, висловити свої думки щодо ефективності проведення занять. За результатами анкетування 98 % респондентів відмітили, що в цілому задоволені освітнім та організаційним процесами в рамках Проекту.

По завершенню семінару вручені сертифікати. А також слухачі отримали друковані матеріали та інформаційні добірки на електронних носіях.

Область:

Хмельницька область

Source:

Сайт Хмельницької ОДА

Read more:

09 July 2025

Postponing the development of comprehensive community plans: New draft law registered in the Parliament

Postponing the development of comprehensive...

A group of MPs has registered Draft Law No. 13437 ‘On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine on Spatial...

09 July 2025

Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу

Переосмислення стратегічного планування...

Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...

09 July 2025

08 July 2025

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб

На базі Чернігівського професійного ліцею...

4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...