Семінар-тренінг «Процес децентралізації та спільний розвиток території» відбувся в Семенівці

Під час семінару його учасники, а  це працівники Семенівської міської ради, районної ради та районної державної адміністрації, голови територіальних громад, депутати, вчителі, активні громадяни говорили про сприйняття спільного розвитку, оцінку та визначення його пріоритетів; процес об’єднання громад торкалися та формування бюджету об’єднаної територіальної громади.

Значний обсяг відведеного в рамках семінару часу був присвячений розгляду поточного стану, здобутків та викликів реформи децентралізації на Чернігівщині. Зокрема, Ірина Кудрик – директор Чернігівського відокремленого підрозділу установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" акцентувала увагу на позитивах та перших успіхах процесу децентралізації в Чернігівській області, торкнулася питань розуміння та віри в успішності реформи на рівні як громади загалом так і кожного окремого її мешканця зокрема.

Микола Силенко – консультант з бюджетних питань Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ, кандидат економічних наук торкнувся проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та детально зупинився на питаннях фінансів і бюджету об’єднаної територіальної громади.

Владислав Сила – координатор проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в Чернігівській області та Людмила Чабак – учений секретар Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат філософських наук висвітлювали основні аспекти залучення зовнішніх джерел фінансування для розвитку територій.

Підняті в рамках семінару питання дозволили його учасникам сформувати основні пріоритети розвитку громади (серед яких розвиток малого бізнесу, модернізація комунального господарства, інфраструктури тощо), замислитися над питаннями її подальшого існування.

Область:

Чернігівська область

Громади:

Семенівська міська об’єднана територіальна громада Семенівська територіальна громада

Source:

«Чернігівський монітор»

Read more:

13 August 2026

Як система громадського здоров’я працює на випередження: безпека води як практичний приклад

Як система громадського здоров’я працює на...

Від оцінки ризику до конкретних рішень. Як система громадського здоров’я допомагає зберігати воду безпечною. Коли...

13 August 2026

Що Стратегія реформування державного управління до 2030 року передбачає для місцевого самоврядування

Що Стратегія реформування державного управління...

Кабінет Міністрів ще 10 червня 2026 року схвалив Стратегію реформування державного управління України на 2026-2030...

13 August 2026

Як ОСББ підготувати будинок до зими – і де знайти кошти на термомодернізацію

Як ОСББ підготувати будинок до зими – і де...

До початку опалювального сезону більшість ОСББ зосереджується на звичних завданнях: перевірити обладнання, завершити...

12 August 2026

Minrehion develops a concept for reforming State Fund of Regional Development

Minrehion develops a concept for reforming...

The Ministry for Communities, Territories and Internally Displaced Persons of Ukraine is developing a concept for...