Найближчим часом очікується розширення повноважень громад по встановленню тарифів на тепло-, водопостачання та водовідведення (+презентація, +відео)

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підтримує політику децентралізації та розширення повноважень місцевих органів влади по встановленню тарифів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Відповідні рішення будуть прийняті НКРЕКП в поточному місяці. Про це повідомив Дмитро Вовк, голова НКРЕКП під час свого виступу на П'ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка. 

Зокрема, з метою децентралізації повноважень по встановленню тарифів розширяться повноваження місцевих органів влади в частині ліцензування: з виробництва теплової енергії в обсязі виробництва - до 170 тис. Гкал та транспортування і постачання теплової енергії - до 145 тис. Гкал.

За таких умов 74 % діючих ліцензіатів НКРЕКП переходять під ліцензування місцевими органами влади.

Крім того, місцеві органи влади будуть встановлювати тарифи у сфері водопостачання та водовідведення у разі, якщо:

- сукупна чисельність населення - до 100 тисяч осіб;
- до 300 тисяч метрів кубічних на рік з централізованого водопостачання;
- до 200 тисяч метрів кубічних на рік з централізованого водовідведення.

Таким чином, 67 % діючих ліцензіатів у сфері водопостачання та водовідведення Регулятора переходять під контроль місцевих органів влади.

Президент України Петро Порошенко в своєму коментареві до виступу Дмитра Вовка підтримав децентралізацією встановлення тарифів на комунальні послуги та запропонував в найкоротший термін прийняти це рішення.

Презентація «Ключові новації ліцензійних умов у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Децентралізація повноважень по регулюванню тарифів» є ТУТ

Read more:

15 June 2026

12 June 2026

Фінансування проєктів відновлення: де і як громадам шукати ресурси

Фінансування проєктів відновлення: де і як...

Відновлення українських громад — це передусім про здатність ефективно управляти ресурсами. За оцінками RDNA 5...

11 June 2026

Education of the future begins in communities: Volyn is preparing for the reform of specialised secondary schools

Education of the future begins in communities:...

The success of the reform of specialised senior secondary education will depend on its implementation at the local...

11 June 2026

DECIDE Analytical Study: What Solutions from European Countries Could Help Update Ukraine’s Regional Policy

DECIDE Analytical Study: What Solutions from...

On 10 June, the Ukrainian Crisis Media Centre hosted a presentation of an analytical study of the experience of...