Канадські партнери поділилися успішним досвідом впровадження ефективного врядування в громадах

Сьогодні  в Полтавській ОДА в рамках міжвідомчого форуму представники центральних органів влади, ОТГ області, громадських організацій та експерти обговорюють  методи вдосконалення механізмів планування та стимулювання розвитку територіальних громад.

За словами організаторів форуму – представників Проекту ПРОМІС та Полтавської ОДА, налагодження співпраці та обміну інформацією між центральною виконавчою владою та регіональними, місцевими органами влади сприятиме економічному росту, підвищенню конкурентоспроможності та якості життя населення Полтавщини.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови -керівник апарату ОДА Микола Білокінь, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко висловили слова вдячності канадським партнерам і зазначили про наміри обласної влади всіляко сприяти процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на регіональному рівні. «Полтавщина увійшла у четвірку областей, які приймають участь у реалізації проекту допомоги місцевому самоврядуванню. Це висока відповідальність перед нашими партнерами. Необхідно підтвердити нашу спроможність та показати як реалізується реформа децентралізації місцевого самоврядування в Полтавській області», - зазначив голова ОДА Валерій Головко.

Як розповіла головний радник з питань врядування Кейді Ворд, проект ПРОМІС працює в Полтавській області у трьох напрямках. «У рамках проекту ми сприяємо демократичному врядуванню, розвитку малого та середнього бізнесу, допомагаємо збільшувати інвестиційну привабливість. У питанні міжвідомчої координації ми співпрацювали з обласною адміністрацією», - розповіла вона.

Про ефективне виконання функцій та завдань в рамках процесу децентралізації в області присутніх ознайомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.«Міжнародні проекти дуже важливі для нашої області, вони є великим потенціалом у налагодженні співпраці та отриманні інструментарію для управління та забезпечення ефективного розвитку, залучення додаткових інвестицій в Полтавську область», -  наголосила вона.

На форумі учасники обговорили способи підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування та перепідготовку кадрів для ОТГ, ознайомилися з методами практичного втілення моделей демократичного врядування в громадах. Зокрема, залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги, інклюзивний розвиток громад. Власним  досвідом успішного місцевого економічного розвитку та демократичного врядування з присутніми поділилися депутат міської ради м. Вон (провінція Онтаріо, Канада) Алан Шефман.

Область:

Полтавська область

Source:

Сайт Полтавської ОДА

Read more:

11 July 2025

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ - братерство попри відстань

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ -...

На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». У черговому випуску...

11 July 2025

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги, а щоб життя тривало». Як у 34-й гімназії Чернігова облаштували укриття

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги,...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) До повномасштабного вторгнення в підвальному приміщенні Чернігівської...

10 July 2025

Draft law allowing for renaming communities after decolonisation of locality names prepared for first reading

Draft law allowing for renaming communities...

On 10 July, the Parliamentary Committee on the Organisation of State Power, Local Self-Government, Regional...

10 July 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: законопроєкт рекомендували ухвалити одразу в цілому

Відтермінування розробки комплексних планів...

10 липня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...