У Запорізькому медіа-центрі відбулася прес-конференція на тему: “Трансформація – 2017. Що змінять секторальні реформи в житті запорізьких громад.” Участь у заході взяли: Маргарита Трипольська, консультант регіонального відділення Асоціації міст України, Дмитро Майстро, голова постійної комісії з місцевого самоврядування.
Завітали до Запоріжжя і представники державної влади та територіальних громад з області, що мають позитивний досвід в просуванні реформи децентралізації влади, а це: Валерій Свєшніков, голова Кам’янсько-Дніпровської районної адміністрації, Ігор Гнатуша, голова Комиш-Зорянської сільської ОТГ Більмацького району, Володимир Сідун, голова Преображенської сільської ОТГ Оріхівського району, Петро Кіяшко, голова Веселівської селищної ОТГ Веселівського району.
2017 рік є вирішальним у впровадженні реформи децентралізації влади та секторальних реформ, - стверджує Маргарита Тріпольська і додає, що тепер громади будуть вирішувати й питання пов'язані з освітою та медициною.
Медична реформа передбачає створення госпітальних округів — це основа для співробітництва об'єднаних територіальних громад, і він утворюється у межах певного міста, яке має налічувати не менше 40 000 осіб. Крім того місто повинно мати у своїй інфраструктурі багатопрофільну лікарню інтенсивної медицини другого рівня.
Що стосується первинної медицини, яка буде на базі об'єднаних територіальних громад, то, за останньою інформацією, з Міністерства охорони здоров'я, громади самі будуть визначати, чи створювати їм центри первинної медико-санітарної допомоги, але, за рекомендацією МОЗу, доцільно це робити де громади налічують не менше 30 000 мешканців, що буде фінансово ефективним рішенням.
Валерій Свєшніков, голова Кам’янсько-Дніпровської районної адміністрації, головним досягненням реформи децентралізації влади вважає не те, що збільшуються в рази бюджет територіальних громад, хоча це звісно дуже важливо, а те, що люди долучаються до управляння своїми територіями та вчаться самі вирішувати свої проблеми.
В обласну раду внесено проект рішення про виділення 24 мільйонів гривень на підтримку громад, як будуть профінансовані у 2017 році, у минулому році ця цифра складала 5 мільйонів гривень.
Тобто є повне розуміння всіх гілок влади, що реформа децентралізації влади — це майбутнє нашої країни, - говорить Дмитро Майстро, голова постійної комісії з місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Запорізької обласної ради.
Але є й певні труднощі, так, за словами Дмитра Майстра, на рівні Кабінету міністрів є певні питання, які потребують вирішення. Запорізькою обласною радою наприкінці 2016 року було прийнято зміни до перспективного плану розвитку територіальних громад області, але на жаль, на сьогодні Кабінет міністрів, не затвердив ті зміни, які було проголосовано обласною радою, і це негативно впливає на темпи створення нових громад.
Присутні на прес-конференції голови об'єднаних територіальних громад не приховували оптимізму стосовно результатів реформи. Так завдяки бюджетам, які відчутно зросли, вдається вирішувати питання з освітлення вулиць, ремонту шкіл, доріг, впровадження енергоощадних технологій.
Проте громади готові інвестувати не лише в інфраструктуру, а й наприклад у виробництво. Петро Кіяшко, голова Веселівської селищної ОТГ Веселівського району, стверджує, що у них є мета побудувати міні-асфальтний завод, який забезпечить власні потреби громади та створить додаткові робочі місця.
15 June 2026
MES of Ukraine and Polaris Programme presented...
On 10 June, the Polaris Programme ‘Supporting Multi-Level Governance in Ukraine’, in cooperation with the Ministry of...
12 June 2026
Фінансування проєктів відновлення: де і як громадам шукати ресурси
Фінансування проєктів відновлення: де і як...
Відновлення українських громад — це передусім про здатність ефективно управляти ресурсами. За оцінками RDNA 5...
11 June 2026
Education of the future begins in communities:...
The success of the reform of specialised senior secondary education will depend on its implementation at the local...
11 June 2026
DECIDE Analytical Study: What Solutions from...
On 10 June, the Ukrainian Crisis Media Centre hosted a presentation of an analytical study of the experience of...