Тернопільщина є лідером за кількістю ОТГ, однак ще майже 2/3 населених пунктів залишаються в старій системі

Як відомо, до кінця 2017 року Україна повинна завершити формування громад. Поки що Тернопільщина є лідером за кількістю таких утворень, однак ще майже 2/3 населених пунктів залишаються в системі старого адміністративного поділу.

Тому чиновники активно включилися в спонукання сільських рад до добровільно-примусового об’єднання.

Так, в Тернопільському районі хочуть створити ще 4 громади до двох існуючих – Тернопільську міську, Великобірківську, Великоглибочецьку та Мишковицьку. Існуючі громади, які є доволі успішними та показують приклад якісного самоврядування, – Байковецька, Великогаївська.

До Тернополя, згідно з задумом районних чиновників, мають приєднати 7 сіл: Гаї Шевченківські, Довжанку, Домаморичі, Драганівку, Підгороднє, Почапинці, Петрики.

На даний час, проект проходить обговорення.

Цікаво, що в міській раді Тернополя запланували провести тролейбусну лінію до села Біла, яке чиновники бачать в Великоглибочецькій громаді, пише “Терен”.

Область:

Тернопільська область

Source:

Read more:

05 July 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 July 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 July 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 July 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...