Делегація з Онуфріївщини вивчала досвід Піщанської об’єднаної територіальної громади Полтавської області

Процес об’єднання територіальних громад, проведення організаційної та інформаційно-просвітницької роботи є одним із пріоритетних напрямків діяльності районної влади. Саме з цією метою за ініціативи голови районної державної адміністрації Самородченка С. М., делегація від Онуфріївського району у складі керівництва району, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, Камбурліївського сільського голови Крутька С. В., Василівського сільського голови Пироженка В.в., голови ради районної організації ветеранів України Семенової Л.В. та представників Павлиської селищної ради відвідала Піщанську об’єднану територіальну громаду Кременчуцького району Полтавської області.

Піщанська об’єднана громада Кременчуцького району – одна з перших об’єднаних територіальних громад в Полтавській області. До її складу входять 7 населених пунктів: Піщане, Кривуші, Ковалівка Піщанської сільської ради, Гориславці, Коржівка, Миловидівка, Олефірівка Гориславської сільської ради у яких проживає близько 8,5 тис. чол. та площею території 7802,8 га. У Піщаному діє селищна рада, на чолі з головою об’єднаної територіальної громади, а у всіх інших населених пунктах є свій староста, а також діловод, які сприяють жителям села у підготовці документів, що подаються до селищної ради, допомагають в оформленні та отриманні адміністративних і соціальних послуг. В селищній раді працюють 8 відділів, які по лінії виконавчої влади координують свої дії не із структурними підрозділами райдержадміністрації, а з відповідними департаментами облдержадміністрації. У об’єднаній громаді працює центр надання адміністративних послуг. Більшість населення Піщанської ОТГ займається сільським господарством. Після об’єднання було повністю збережено мережу освітніх закладів та закладів культури, створена служба із забезпечення благоустрою.

Голова Піщанської об’єднаної територіальної громади Красницький О.П., його заступник, фахівці структурних підрозділів охоче ділились досвідом проведення адміністративно-територіальної реформи, яку вони почали запроваджувати з 2015 року. Для делегації з Онуфріївського району була проведена відео - презентація «круглого столу»: «Проблеми та досягнення децентралізації на прикладі Піщанської об’єднаної територіальної громади».

На думку очільника громади головним є небайдужість і невпинне бажання працювати задля покращення добробуту своїх людей, своєї громади та своєї країни, бо лише спільними зусиллями можна досягти високих результатів.

Робоча поїздка у Піщанську ОТГ з вивчення досвіду реформи децентралізації влади та об’єднання територіальних громад, дала змогу онуфріївським посадовцям у живому спілкуванні отримати відповіді на питання, що їх цікавили, поділитись один з одним власними здобутками та обговорити проблемні питання, що виникають у процесі роботи.

Сергій Миколайович Самородченко подякував Красницькому О.П. та його професійній команді за можливість конструктивного, кваліфікованого спілкування та отримання корисного досвіду в проведенні цієї роботи.

Область:

Кіровоградська область

Громади:

Піщанська сільська об’єднана територіальна громада

Source:

Сайт Онуфріївської РДА

Share the news:

Read more:

28 March 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 March 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 March 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 March 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...