Волинські чиновники переймали досвід ремонту та утримання доріг у Польщі

Відбулася робоча зустріч щодо обміну досвіду з питань реформування дорожньої галузі.

З 1 січня 2018 року на території України буде створено Дорожній Фонд, а дороги загального користування передадуть до компетенції сфери управління обласних державних адміністрацій. Відтак, триває підготовка до реформування дорожньої галузі, в контексті якої представники Волинської обласної державної адміністрації відвідали Люблінське воєводство. Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Польські колеги поділились досвідом реформування дорожньої галузі: зокрема, в частині кадрової політики, наявності техніки, фінансування галузі, контролем за виконанням робіт, процедурами закупівель, системою обстежень доріг та інфраструктури.

Зокрема, 14 лютого 2017 року відбулася робоча зустріч щодо обміну досвіду з питань реформування дорожньої галузі. Делегацію очолив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, спільно з директором департаменту інфраструктури та туризму Іваном Миркою та його заступником Віктором Довгополюком. Своєю чергою, Люблінське воєводство представляли віце-маршалик з питань транспорту та доріг Павел Наконечний, директор департаменту транспортної політики доріг Міхал Здунь, начальник управління воєводських доріг в Любліні Анджей Гвозда, заступник директора департаменту економіки, міжнародної співпраці Молгожата Блащек.

Це вже другий візит з даного питання, попередній відбувся двома тижнями раніше в місті Грубешів, де вивчався досвід управління комунальними і повітовими (районними) дорогами. Так, 30 січня 2017 року відбулася зустріч з бургомістром міста Грубешів Томашем Зайцем, керівником міської служби автомобільних доріг та керівництвом староств Грубешівського повіту.

– Окрім зустрічі в адміністрації, мерії, староств, волинська делегація відвідала службу автомобільних доріг Грубешівського повіту, оглянули техніку, диспетчерську, джіпіесмоніторинг. Польські колеги поділились досвідом реформування дорожньої галузі: зокрема, в частині кадрової політики, наявності техніки, фінансування галузі, контролем за виконанням робіт, процедурами закупівель, системою обстежень доріг та інфраструктури. За результатами візитів, будуть напрацьовані пропозиції щодо реформування управління дорогами області, – зазначив Олександр Борисович.

– Хотів би, щоб до діяльності робочої групи безпосередньо долучилися сільські, селищні голови та голови об’єднаних територіальних громад, а також представники районів і міст. Тобто необхідно пояснити їм, яким чином проведена реформа дорожньої галузі на території Польщі, та що ми можемо взяти найбільш позитивного, аби використати в формуванні структури управління дорогами на території Волині. І, звичайно, залучати до цього громадськість та місцевих спеціалістів, – наголосив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

До слова, реформування структури управління дорогами в Польщі відбувалося в два етапи. Перш за все, у 1991 році обласні та районні дороги передані в управління воєводств, а в 1998 році – повітові дороги передали на повіти і гміни. В даний час діє закон про публічні дороги, згідно якого управління доріг в Польщі поділяється на 4 категорії: національні (державні).

Область:

Волинська область

Source:

«Волинь»

Read more:

16 December 2025

Cities4Cities та Асоціація сіті-менеджерів Румунії уклали меморандум про співпрацю

Cities4Cities та Асоціація сіті-менеджерів...

  Під час міжнародної конференції Rebuilding Ukraine: Security, Opportunities, Investment, що відбулася 11–12...

16 December 2025

Government approves allocation of UAH 1.56 billion in additional subsidies to local budgets for the fourth quarter of 2025

Government approves allocation of UAH 1.56...

The Cabinet of Ministers of Ukraine has approved the allocation of additional subsidies to the local budgets of...

15 December 2025

Eleven more projects selected for implementation under financial agreements with the European Investment Bank

Eleven more projects selected for...

A meeting of the Expert Working Group on the initiation, preparation, support and implementation of joint projects...