Громади області шукають оптимальні формати свого об’єднання

У процесі децентралізації, який активно триває в області, сільські ради  самі виступають ініціаторами  об’єднання окремих громад. Зокрема, з пропозицією про об’єднання до облдержадміністрації звернулися голова Підгірненської сільської ради Юрій Живиця та Широківської сільської ради Анатолій Соколовський Василівського району.  З цього приводу заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко  провела нараду з керівниками цих сільрад за участю депутата обласної ради Катерини Луценко. Учасники обговорили всі переваги та недоліки саме такого варіанту об’єднання. Зокрема, представникам громад було роз’яснено, що в Перспективному плані Запорізької області, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року, передбачено приєднання Підгірненської, Широківської, Лугівської, Кам’янської та Верхньокриничанської громади до Василівської міської громади з проектною чисельністю такої громади 20121 житель.

Зінаїда Бойко підкреслила, що у разі  запропоновано об’єднання у форматі, не передбаченому Перспективним планом, можуть виникнути ризики. Адже чисельність такої об’єднаної громади,  за розрахунками, не буде перевищувати 2236 жителів, що  значно  менше від рекомендованої мінімальної для об’єднаних громад - 5 тисяч.

За підсумками наради головам громад рекомендовано розглянути можливість  приєднання суміжних сільських рад для забезпечення необхідної мінімальної чисельності, що є принциповою умовою створення спроможної об’єднаної територіальної громади.

Аналогічному питанню було присвячено робочу зустріч заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко  з депутатами Наталівської сільської ради та головою Степнянської сільської ради Запорізького району. Порушені питання стосувалися можливих форматів об’єднання, відповідності їх Перспективному плану та відповідальності уповноважених осіб перед громадою за можливі наслідки об’єднання у разі невідповідності Перспективному плану та рекомендованій чисельності новостворених об’єднаних спроможних громад.

Область:

Запорізька область

Source:

Сайт Запорізької ОДА

Read more:

05 June 2026

Government approves Concept for the Development of a Unified Digital Ecosystem for Public Investment Management

Government approves Concept for the Development...

The Cabinet of Ministers of Ukraine approved the Concept for the Development of a Unified Digital Ecosystem for...

05 June 2026

Проєкт DECIDE оголошує національний відбір громад на грантову програму розвитку академічних ліцеїв

Проєкт DECIDE оголошує національний відбір...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE продовжує відбір та запрошує територіальні громади з усіх областей України...

05 June 2026

Quality preparation as the basis for hromada investment

Quality preparation as the basis for hromada...

The conference "Strengthening Resilience: From Strategic Decisions to Hromada Recovery Priorities" brought together...

04 June 2026

Онлайн-конференція “Енергетична стійкість громад: від викликів до практичних рішень”

Онлайн-конференція “Енергетична стійкість...

Центр розвитку інновацій спільно з EDIH “Kyiv HiTech” та робочою групою “Енергоострів” запрошують представників...