Днями у м. Чернігів відбулася презентація брошури: «Децентралізація на Чернігівщині: запитання і відповіді», яка виготовлена Чернігівською міською громадською організацією «Юридична клініка «Бона Менте» в рамках проекту «Сприяння проведенню децентралізації у Чернігівській області шляхом обміну досвідом», що реалізується за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада».
Під час презентації методичного матеріалам, керівник проекту Вероніка Рибак розповіла присутнім про опитування та ознайомчі візити до вже функціонуючих ОТГ Чернігівської області, які проводили у рамках проекту. Вона підкреслила, що на початку проекту було проведено анкетування, яке показало низьку обізнаність представників громад у процесі об’єднання та негативне ставлення до цього процесу.
«Потім таке ж анкетування було проведено з тими хто взяв участь у ознайомчих візитах і виявилося, що їх відношення кардинально змінилося. При особистих бесідах вони зауважували, що після того, як вони самостійно побачили, що громади успішно розвиваються вони змогли зрозуміти позитив від об’єднання», - зазначила Вероніка Рибак.
Також, перед присутніми виступив консультант Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ Микола Силенко, який закцентував увагу на важливості таких поїздок і виявив сподівання, що надалі будуть здійснюватися схожі заходи.
Перед присутніми виступив і заступник голови Чернігівської районної ради Володимир Поліщук, який подякував, що в рамках цього проекту змогли взяти участь представники Чернігівського району і коротко розказав про процес об’єднання у районі.
Всім присутнім були роздані брошури: «Децентралізація на Чернігівщині: запитання і відповіді».
Зауважимо, що такі методичні матеріали також будуть розповсюджуватися в рамках «Децентралізаційного марафону» консультантами Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ.
12 March 2026
Ukrainian State Bodies and Local Government...
On March 7, representatives of 8 key national institutions and three all-Ukrainian associations completed a study and...
12 March 2026
Пліч-о-пліч із Європою: українські громади запускають новий формат партнерства
Пліч-о-пліч із Європою: українські громади...
Одразу п’ять українських громад підписали меморандум про партнерство з містом Грибів у Малопольському воєводстві...
11 March 2026
Культурна ДНК громади: чому евакуація архівів і цінностей має бути інтегрована у кризове планування
Культурна ДНК громади: чому евакуація архівів і...
Успіх порятунку культурних цінностей та архівів під час криз визначається не героїзмом моменту, а жорстким...
11 March 2026
Рада не підтримала оновлення закону про ОСН: що втратили громади?
Рада не підтримала оновлення закону про ОСН: що...
Верховна Рада України розглянула у другому читанні урядовий законопроєкт №6319 щодо органів самоорганізації...