Представники Новодністровської об'єднаної громади звернулися до керівництва країни

Представники Новодністровської об’єднаної громади, що в Чернівецькій області, звернулися до керівництва країни зі стурбованістю щодо зволікання Центральною виборчою комісією щодо призначенням у громаді перших виборів.

ЗВЕРНЕННЯ

До Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Центральної виборчої комісії, народного депутата Максима Бурбака.

Ми, представники Новодністровської об’єднаної територіальної громади (м. Новодністровськ, села Білоусівка, Василівка, Розкопинці, Ломачинці, Ожеве Сокирянського району Чернівецької області), глибоко стурбовані та обурені зволіканням Центральної виборчої комісії щодо призначення у нашій новоствореній громаді перших виборів Новодністровського міського голови та депутатів Новодністровської міської ради.

Створення громади проводилось у чіткій відповідності з вимогами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Ми пройшли всі процедури, які ним були передбачені, долаючи величезний опір влади Сокирянського району та Чернівецької області. Наразі голова Чернівецької обласної державної адміністрації звернувся до ЦВК про призначення в нашій громаді перших виборів депутатів міської ради та міського голови.

Проте, вибори у нашій громаді не призначаються, оскільки її центром є місто Новодністровськ – місто обласного значення.

Ми вважаємо, що такі дії ЦВК противоправними, оскільки вони суперечать Методиці формування спроможних територіальних громад, затвердженій відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 8.04.2015 р. № 214, де у п. 6 потенційними адміністративними центрами спроможних територіальних громад у першу чергу визначено міста обласного значення. Зазначене положення Методики реалізовано у Перспективному плані формування територій громад Чернівецької області, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 р. № 1076 (зі змінами, внесеними згідно з розпорядженнями № 1281-р від 4.12.2015 р. та № 1345-р від 23.12.2015 р.).

На сьогодні продовжується тиск Сокирянської районної влади на села, що увійшли до складу Новодністровської ОТГ. Для прикладу – непоодинокі випадки, коли з бюджетних установ сіл вилучаються матеріальні цінності (комп’ютерна техніка із закладів культури). У разі, якщо вибори не будуть призначені у 2016 році, сільські громади Новодністровської ОТГ залишаться на фінансуванні у районному бюджеті, втрачається можливість отримати фінансову підтримку, що надається об’єднаним громадам для їх розвитку. Села будуть приречені на такий тиск протягом всього 2017 року. Фактично процес розвитку нашої громади буде загальмовано ще на один рік, що вже загрожує соціальним вибухом.

Така неузгодженість законодавства підриває довіру громадян, які створили чи перебувають у процесі створення об’єднаних територіальних громад, до реформи децентралізації, викликає зневіру людей у позитивних змінах.

Зважаючи на викладені вище обставини, з метою зняття соціальної напруги не тільки у Чернівецькій області, а й, як нам відомо, в інших регіонах України, вимагаємо прискорити процес прийняття Верховною Радою України Закону України «Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо умов змін меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад (реєстраційний № акту 4676)», який пройшов перше читання та взятий за основу 8.09.2016 р., підписаний Головою Верховної Ради України 21.09.2016 р.

Ми сподіваємося, що наше звернення буде прийняте до уваги і задекларовані урядом та Президентом наміри будуть втілені в життя найближчим часом.

З повагою, представники Новодністровської об’єднаної громади.

Як повідомлялося, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування звернулися до керівництва країни і висловили занепокоєння ситуацією, що склалася з призначенням виборів в об'єднаних громадах. У свою чергу Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко зробив заяву, в якій наголосив, що Центральна виборча комісія «консервує радянську систему управління державою». В експертному середовищі заявляють, що ЦВК необхідно притягнути до відповідальності, заклакають ЦВК зупинити саботаж децентралізаціїа також висловлюють припущення, що децентралізацію блокують ті ж політсили, які блокують і зміну складу ЦВК.

 

Область:

Чернівецька область

Share the news:

Коментарі:

To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

03 August 2021

Чому громади мають внести зміни в Положення про конкурс на посаду директора школи, - коментар експерта

Чому громади мають внести зміни в Положення про...

Автор: Cергій Яцковський, експерт з місцевого самоврядування Проєкту DECIDE Зміна підходів в системі загальної...

03 August 2021

The Ministry of Digital Transformation has presented the Diya.Digital Municipality platform

The Ministry of Digital Transformation has...

The Ministry of Digital Transformation has launched the Diya.Digital Municipality platform in a text mode. It is a...

03 August 2021

Additional funding for infrastructure upgrade: the Danida Business Finance competition for municipality projects has started

Additional funding for infrastructure upgrade:...

The Danida Business Finance competition, aimed at selecting projects to be funded in Ukraine, has started. These are...

02 August 2021

Why school kids need apiaries, or how social entrepreneurship educates children

Why school kids need apiaries, or how social...

A unique social school enterprise with students and bees has been launched in a village in the Kyiv region. The...

02 August 2021

«A new municipality site: why and how»: webinars for local self-government bodies representatives are starting on August, 5

«A new municipality site: why and how»:...

An online-course «A new municipality site: why and how» is starting on August, 5. A team of experts from SocialBoost,...