Марія Баран: Після об’єднання гірські громади отримають нові можливості для розвитку

У селах Космач і Шепіт потенційної Космацької ОТГ Косівського району Івано-Франківської області відбулася зустріч сільських голів, місцевих депутатів, громадських активістів, під час якої обговорили перспективи утворення цієї громади.

У заході в рамках акції «Децентралізаційний марафон» взяли участь регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук, а також виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Олексій Войтичук. Нагадаємо, що згідно зі змінами до Перспективного плану формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Космацької ОТГ належать села Космач, Брустурів, Шепіт і Прокурава.

«Потенційна Космацька ОТГ – це гірська громада, і саме тому їй вдалося відстояти об’єднання саме в такому форматі . – підкреслила Марія Баран.  – Гірські села, які до неї належать, об’єднали свої зусилля для того, щоб наблизити якісні адміністративні послуги до людей, відчути на собі фінансові переваги децентралізації і розвивати свої території. Адже нині соціально-економічний стан цих сіл є невтішним, вони не розвиваються, не зважаючи на значний туристичний потенціал і сприятливе географічне розташування. Тут найбільшою проблемою є бездоріжжя. Чимало жителів цих сіл усвідомлюють, що саме об’єднання громад – це нині реальний шанс змінити існуючий стан справ і розпочати інше життя. Ті, які виступають проти об’єднання громад, як правило, не аргументують своєї позиції. Але відрадно, що багато горян мислять на перспективу, розуміючи, що об’єднання громад дає фінансові переваги, нові можливості для розвитку і формування дієвого місцевого самоврядування». 

Після об’єднання гірські громади отримають нові можливості для свого розвитку, переконана Марія Баран.

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Космацька сільська об’єднана територіальна громада

Source:

Газета «Галичина»

Read more:

31 March 2026

Майкл О'Флаерті, Комісар Ради Європи з прав людини: «Відновлення України має ґрунтуватися на правах людини»

Майкл О'Флаерті, Комісар Ради Європи з прав...

У Страсбурзі триває 50-та сесія Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. Зі стратегічною доповіддю на тему...

31 March 2026

31 March 2026

«Прифронтові території — це безпековий пояс Європи»: ключові заяви Олексія Кулеби на 50-й сесії Конгресу

«Прифронтові території — це безпековий пояс...

Сьогодні у Страсбурзі розпочалася 50-та сесія Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. Віцепрем’єр-міністр...

31 March 2026

50-та сесія Конгресу у Страсбурзі: Україна порушує питання безпеки виборів та відновлення

50-та сесія Конгресу у Страсбурзі: Україна...

Сьогодні у Страсбурзі розпочалася 50-та сесія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, яка триватиме до 2...