Нещодавно відбулось обговорення актуальних питань реорганізації галузі охорони здоров’я Полтавщини.
На спільній зустрічі, яка була ініційована представниками громадської організації «Рух реформ», що допомагає у вирішенні проблемних питань реорганізації системи охорони здоров’я України, були присутні представники Департаменту охорони здоров'я, науковці, керівники обласних лікувально-профілактичних закладів та асоціацій.
Під час обговорення піднятих питань наголошувалося на необхідності пріоритетного розвитку первинної ланки медичної допомоги, забезпечення ефективності функціонування і спеціалізації закладів вторинної ланки та впорядкування високоспеціалізованої медичної допомоги. Все це особливо важливо, враховуючи здійснення адміністративно-територіальної реформи, що передбачає об’єднання територіальних громад та в перспективі об’єднання районів. У межах об’єднаних районів передбачається формування єдиного медичного простору, у т.ч. госпітальних округів, а відповідно і формування нової мережі закладів – лікарень планового та інтенсивного лікування.
Володимир Юрченко, представник ГО «Рух реформ», зазначив, що «на сьогоднішній день існує гостра проблема щодо формування госпітальних округів. І в даному випадку ми плануємо дійти згоди з місцевою владою, і Полтавська область буде пілотною в цьому проекті». Міністерством охорони здоров’я розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання формування госпітальних округів». Проект постанови визначає порядок створення госпітальних округів, критерії та порядок визначення складу та меж госпітальних округів. На думку фахівця, створення госпітальних округів дасть змогу забезпечити своєчасний доступ населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості та підвищити ефективність використання бюджетних коштів. А створення лікарень інтенсивного лікування забезпечить надання екстреної медичної допомоги в найкоротші терміни, у повному обсязі і на високому професійному рівні. Це відчутно підвищить і рівень медичного обслуговування. Пацієнти отримають більш якісне лікування завдяки прискореній госпіталізації та акумуляції засобів для екстреної допомоги у визначених лікарнях. У кожному такому закладі працюватимуть фахівці всіх медичних спеціальностей. Це дозволить швидко поставити діагноз і надати допомогу, не відправляючи пацієнта до спеціалізованих закладів», – розповів Володимир Дмитрович.
Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, розповів про досвід роботи з модернізації діяльності галузі охорони здоров'я області. Зараз в умовах децентралізації влади та проведеного процесу добровільного об'єднання територіальних громад особлива увага фахівців Департаменту охорони здоров'я приділяється проведенню аудиту різних рівнів надання медичної допомоги. Як позитивний аспект створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги, очільник медичної галузі відмітив стандартизацію медичної допомоги та підвищення рівня фінансування, що складає в середньому по області близько 30%. Проблемою залишається укомплектування лікарями деяких амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.
За словами Віктора Петровича, «на сьогодні для Полтавщини одним із найбільш важливих питань є забезпечення належного функціонування медичної галузі та покращення якості надання медичних послуг, а відповідно, і якості здоров’я населення області». Він також підкреслив, що «все те, що ми відпрацьовуємо, націлено на одне – досягти того результату і ефективності того ресурсу, який націлено не на утримання стін, ліжко-місць, будівель, а щоб пацієнт відчув і побачив ті позитивні зміни, які сьогодні відбуваються в медичній галузі».
Після активного обговорення учасниками запропонованого комплексного підходу до реорганізації системи охорони здоров'я області було визначено подальші кроки, що повинні базуватися на системному аналізі з урахуванням попереднього досвіду місцевих особливостей та загальнодержавних тенденцій.
За результатами зустрічі узгоджено подальшу співпрацю з громадською організацією «Рух реформ» та визначено пріоритетні завдання для впровадження зазначених заходів.
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 July 2025
Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel
Partnerships for resilience: key takeaways from...
At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...
14 July 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 July 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities community at URC 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities...
On July 11 in Rome, five new partnership agreements were signed between Ukrainian communities and municipalities from...